"Ми не забудемо": у "Кварталі 95" висловилися з приводу заборони "Сватів"

"Ми не забудемо": у "Кварталі 95" висловилися з приводу заборони "Сватів"
Кадр із серіалу "Свати"

Офіційна заява студії з приводу заборони популярного телесеріалу

На днях Держкіно заборонило скандальний серіал "Свати". У четвер, 30 листопада, з'явилася офіційна реакція студії "Квартал 95" на рішення відомства.

На думку авторів серіалу, заборона шести сезонів "Сватів", які були зняті в період з 2008 до 2013 року, - це "абсурдне рішення, що суперечить здоровому глузду".

У "Кварталі 95" вважають, що єдина мета цього рішення - відволікти увагу суспільства від гострих актуальних проблем, таких як "війна на сході, економічна і політична криза в країні, погіршення рівня життя".

"Спекуляції на псевдопатріотичну теми на адресу "Сватів" безпідставні. Студія "Квартал 95" неодноразово заявляла про свою громадянську позицію, ми - за вільну і незалежну Україну, в якій відстоюють громадянські права і демократичні свободи. Але не порушують їх", - відзначили в прес-службі студії.

Автори підкреслили, що "Свати" - це український серіал, який "знімався в нашій країні, давав роботу сотням українських кінематографістів, поповнював державний бюджет України".

"Квартал 95" наполягає на тому, що це український продукт, "всупереч висловлюванням деяких державних чиновників від кіно", крім того, цей серіал популярний у всьому світі і "просуває Україну на міжнародній арені".

"Це серіал, який люблять мільйони людей. Саме вони чекали від нас продовження "Сватів". Але наразі його не буде. "Квартал 95" завжди працював і працює у правовому полі. Ми будемо відстоювати наші права в міжнародних судових інстанціях доти, доки не буде сформована чітка і прозора система регуляції кінематографічної і телевізійної галузей в Україні", - йдеться в повідомленні.

"Хто і на якій підставі приймає рішення про те, кого вносити в список осіб, що представляють загрозу національній безпеці України? Хто приймає рішення про відкликання прокатних посвідчень? Чому в цій схемі простежується вибірковий підхід?  У Мінкульті, СБУ, Нацраді і РНБО немає відповідей на ці питання. Є тільки «чорний» список, в якому завтра може опинитися будь-хто. Цим списком зручно маніпулювати, використовуючи його в недобросовісній конкурентній боротьбі або в політичній грі", - кажуть представники студії.

"Ми дякуємо всім, хто нас підтримав. Вас багато - діячів кіно, акторів, продюсерів, журналістів, блогерів, воїнів АТО, звичайних глядачів. Ми дякуємо владі, за те, що нас не забули. І ми не забудемо", - резюмували автори серіалу.

Раніше серіал "Свати" підловили на російській пропаганді.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся