ru ua

Нас вчора розстріляли: спогади дітей з Авдіївки вразили українців

Нас вчора розстріляли: спогади дітей з Авдіївки вразили українців Авдіївка, 2017 рік (ілюстративне фото: antikor.com.ua)

Діти розповідали, як снаряди потрапляли в будинки, а у дворах лежали нерозірвані боєприпаси

Після щільних обстрілів міста Авдіївка у 2017 році маленьких мешканців міста евакуювали до дитячого табору Святогірська. Дитячі спогади про війну опублікувала Юлія Воронова на сторінці благодійного фонду "Повернись живим" у Facebook.

Журналістка розповідає, що того дня у неї мав бути звичайний робочий день, але вже пізно ввечері вона йшла по території одного з дитячих таборів Святогірська, куди привезли евакуйованих з Авдіївки людей.

Табір був повен дітей, дорослі, здебільшого, залишилися в Авдіївці. Щоб чимось відволікти дітей, вожаті, яких екстренно викликали, зібрали їх у великій кімнаті та почали знайомитись.

"Я Діма, мені 8 років, і нас вчора розстріляли", - розповів один із хлопчаків.

Діти засміялися, а на обличчі Діми також з’явилася збентежена посмішка, - розповідає Юлія Воронова. Вони були занадто малі, щоб зрозуміти всю серйозність того, що з ними трапилося.

Нас вчора розстріляли: спогади дітей з Авдіївки вразили українців

Авдіївка, лютий 2017 року (фото: 112.ua)

Далі журналістка пише, що після відбою діти почали розповідати, як у будинок сусідів потрапив снаряд і пробив стіну, як чиюсь бабусю вбило міною, як у їхньому дворі лежать нерозірвані боєприпаси, як військові давали тушонку і смачний чай, як до чийогось батька приходили люди у формі, як дорослі не змогли приїхати разом з ними через те, що не мають грошей.

Вони не хотіли додому, адже "тут весело". Й запевняли, що залишаться жити у таборі, поки не скінчиться війна. І кожен з них намагався підійти впритул до незнайомої людини та розказати свою історію якомога голосніше, щоб почули саме його.

Юлія розповідає, що не знає, скільки вони прожили безтурботним життям у тому таборі. Вона не знає, як склалася доля Діми. Вона хоче вірити, що колись вони забудуть війну, як жахіття з іншого життя, бо під час неї вони були звичайними дітьми. Тільки їхнє дитинство розстріляли, - пише журналістка.

Користувачів мережі вразила ця історія. Вони залишили багато коментарів про "розстріляне дитинство" дітей зі Сходу України.

"Знаете, я на власні очі бачу цю війну, скажу чесно, ніколи не бачила, щоб так плакали, як дорослі, так і діти", - написала Alina Hucalo.

"Шкода, що в часи нових технологій, нових шляхів, які будує Україна, є діти, що пізнали горе війни. Дай Боже, щоб доля дітей склалася щасливо", - побажала Nina Shekhovtsova.

"Чи зараз ХХІ століття? Росія воює на території інших держав, відбирає чужу територію, вбиває дітей", - вразилася Марина Зорева.

Нас вчора розстріляли: спогади дітей з Авдіївки вразили українців

Скріншот коментарів: facebook.com/backandalive

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що 31 січня в Чернівецькій області в останню путь провели бійця АТО Олександра Шовка, який помер 29 січня після важкої хвороби.

Також ми згадували українського патріота, добровольця "Правого сектору" Андрія Кривича з позивним "Діллі", який загинув від кулі снайпера. 24 січня йому б виповнилося 20 років.