У мережі підняли питання про те, хто має боротися за душевний спокій воїнів після повернення з фронту
У мережі повідомили про самогубство ветерана російсько-української війни на Донбасі. Як уточнается в середу, 13 лютого, на Facebook-сторінці благодійного фонду "Повернись живим", ім'я і прізвище військового в даний час не відомі, а про трагедію розповів волонтерам інший боєць ЗСУ в коментарях під знімком воїна.
Так, на початку лютого в мережі було опубліковано чуттєве фото, на якому армієць тримає в руках таксу на прізвисько Рубін (пса кинули місцеві жителі).
Кадри були зроблені у 2015-му на легендарному блокпосту ЗСУ "Балу" під Дебальцевим в Донецькій області. Пізніше це укріплення було захоплено окупантами.
Фото: facebook.com/backandalive
Після публікації знімка один з користувачів мережі написав, що військового вже немає в живих. Чоловік був родом з Київської області. Після повернення з фронту на Донбасі додому він не витримав та покінчив з життям.
"Не витримала психіка. Він повісився!" - розповів ветеран АТО і додав, що у воїна залишилися дружина і дочка.
У зв'язку з трагедією автор публікації Ольга Омелянчук запитала у користувачів мережі, чи повинна існувати офіційна статистика таких жахливих випадків?
"Чи знаєте самі подібні історії? І, головне, хто – ми всі, суспільство, самі ветерани, їхні родини чи всі разом - маємо боротися за душевний спокій тих, хто ризикував собою, щоб ми жили?", - задала питання волонтерка.
У коментарях до публікації юзери висловлюють співчуття рідним померлого і діляться власними міркуваннями щодо питання психічної та фізичної реабілітації ветеранів після повернення з війни:
"Повинна бути не статистика, а державна стовідсоткова медико-соціальна психологічна реабілітація для всіх без винятку ветеранів війни! Закріплена і гарантована на державному рівні";
"Не знаю, чи повинна бути статистика, і причин від яких помирають воїни на мирній території дуже багато Я особисто знаю багато хлопців і дівчат, які хворі на онкологію. На рахунок самогубств, ми самі винні. Повернувшись додому, хлопці не можу сприйняти всього цього (брехні, хабарі, підлість...) тому що розумію, що хлопці там вмирають за свободу і правду, а тут, на мирній землі, ніхто не хоче змінюватися. Це і вбиває, наша байдужість";
"Не знаю як щодо статистики, але державна програма реабілітації ветеранів АТО/ООС має бути. Тоді може такої гіркої статистики та створювати не доведеться";
"Боляче читати подібне. Ще більше, мабуть, ніж повідомлення з війни... Хлопці вижили в пеклі, а тут, в мирному житті, напевно гірше, ніж у пеклі... Коли пошматована душа, то нічого крім болю не відчуваєш. А допомогти вилізти з цієї трясовини нікому... Психологи потрібні. Але, напевно, не молоденькі дівчатка, а люди, які знають, що таке війна не за повідомленнями. Потрібні ті, хто знає по собі, що таке розтерзана душа. Та й всім нам треба бути більш уважними та терпимими до цих хлопців. Вони заслуговують на розуміння. Хай береже їх Бог на війні і вдома";
"Дуже шкода, дуже... Мої співчуття родині... Наші захисники, повернувшись додому, бачать кричущу різницю між війною, вони ризикували життям і повсякденним життям. Їм обов'язково потрібна допомога, психологічна. А аналітика і має дійсно бути, тільки не задля того, щоб зафіксувати факт суїциду, а для того, щоб зробити висновки... суспільство має повернутися обличчям до наших захисників, а не принижувати їх... та їх сім'ю";
"Хлопці повертаються зранені не тільки тілом, але і душею, що набагато гірше. Залишаються один на один з усіма проблемами і кривдами. Про них просто забувають. А що, використаний матеріал. І, на жаль, не всі витримують. Йдуть заради всіх, за всіх, а виявляються нікому не потрібними. Шкода, дуже шкода";
"Боже прости йому і помилуй душу героя України і візьми його у своє небесне царство";
"Пам'ятаємо і не забудемо! Вічна пам'ять загиблим! Слава ЗСУ!";
"Завжди будемо пам'ятати!"
Скрін коментарів: facebook.com/backandalive
Як повідомлялося раніше, 11 лютого в Києві під Індустріальним мостом перехожі виявили чоловіка, який не подавав ознак життя. Як виявилося, загиблим був ветеран АТО, який просто послизнувся на обледенілих сходах, впав і вдарився головою.
Також ми писали про те, що ветеран АТО 33-річний Сергій Норік із позивним "Яструб", який покінчив життя самогубством, після повернення з фронту, де він отримав поранення, займався волонтерською діяльністю. Як повідомив журналіст Олександр Ретівов, відносини бійця зі своїми найближчими родичами, які залишилися на окупованій території, зіпсувалися - за вибір воювати на боці України найдорожчі люди буквально зненавиділи його і назавжди розірвали з Сергієм зв'язок.
Нагадаємо, в листопаді 2018 року в Дніпропетровській області боєць АТО, який пройшов Іловайський котел, покінчив життя самогубством.