ua en ru

"Напруження – причина зайвої ваги": Супрун розповіла, як боротися зі стресом

"Напруження – причина зайвої ваги": Супрун розповіла, як боротися зі стресом Ілюстративне фото (pixabay.com/renatalferro)

В. о. міністра охорони здоров'я вважає, що заїдати стрес більш схильні жінки

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України вважає, що стрес — причина зайвих кілограмів, більшості проблем зі здоров'ям. Дослідження показують, що жінки в разі нервового перенапруження схильні заїдати стрес, а чоловіки віддають перевагу алкоголю і сигаретам. Про те, як зберегти здоров'я і мінімізувати вплив стресу на організм Уляна Супрун розповіла в Facebook.

"Ми говоримо про стрес як щоденний негативний досвід і шукаємо способи його подолання. Водночас в пошуках боротьби з цим станом ми часто вдаємось до речей, які здатні принести лише моментне полегшення, а в майбутньому - проблеми зі здоров‘ям. Наприклад, заїдати стрес їжею. Стрес - це відповідь організму на раптові зміни довкола, коли він вирішує, що щось загрожує безпеці чи комфорту. Тобто, це наша захисна реакція. Втім, коли стрес тривалий, страждають мало не всі системи нашого організму: серцево-судинна, імунна та травна (https://goo.gl/uYCsiw)", — розповідає Супрун.

В. о. міністра охорони здоров'я також зауважила, що постійне напруження впливає і на наші харчові вподобання.

"Дослідження вказують, що фізичний або емоційний стрес стимулює споживання їжі з великим вмістом жирів та цукру. Адже гормон стресу - кортизол в комбінації з високим рівнем інсуліну, посилює апетит та прагнення солодкої і жирної їжі. Солодке в свою чергу дарує мозку задоволення. Таке замкнене коло призводить до споживання надмірної кількості шкідливої їжі, від чого зростають ризики появи надмірної ваги (https://goo.gl/oVwGTV). Втім, переїдання - не єдина шкідлива звичка, яка може додати зайвих кіло. Стрес тягне і нові не менш небезпечні звички: багато кави, алкоголю, куріння, які начебто допомагають заспокоїтись", — вважає вона.

Супрун зауважила, що жінки більш схильні саме заїдати стрес, а от чоловіки віддають перевагу алкоголю. Надмірне споживання напоїв або їжі може сильно зашкодити вашому здоров’ю.

"Слід не просто ховатись від стресу, а намагатись активно йому протидіяти! Повноцінне харчування, сон, спілкування з близькими та фізична активність - найкращі методи в боротьбі зі стресом", — додала Супрун.

"Напруження – причина зайвої ваги": Супрун розповіла, як боротися зі стресом

Скріншот поста облікового запису facebook.com/ulanasuprun

Раніше Уляна Супрун розповіла, як підготуватися до нового навчального року.

Також вона розповіла, як правильно хвалити дітей.

Ще ми писали, що Супрун повідомила, які аналізи повинні бути безкоштовними.

Відео: (video.rbc.ua)