ru ua

Анексія Криму: Екс-депутат Держдуми РФ розповів правду про захоплення півострова

Анексія Криму: Екс-депутат Держдуми РФ розповів правду про захоплення півострова Фото: Ілля Пономарьов (facebook.comiponomarev)

За словами екс-депутата, Лавров був проти "віджимання" Криму

Екс -депутат Державної думи Росії Ілля Пономарьов розповів про захоплення Росією півострова Крим. Про це він повідомив в ефірі програми "Гордон" на телеканалі "112 Україна".

На питання журналіста, чи готувалося відбирання Криму заздалегідь або це була спонтанна реакція Путіна на події в Україні, Пономарьов відповів наступне:

"Я думаю, що це було спонтанно. Мене дуже багато людей в Україні намагаються переконати, що це було не так, але я дуже багато разів з цією темою побічно торкався. Я був одним з ініціаторів так званого закону про "Карту росіянина", коли у вас ще Ющенко був президентом і була перша хвиля напруженості між нашими країнами. Я вносив ініціативу, вважаючи, що це можна зробити, щоб, з одного боку, людям було добре, а з іншого боку, - між країнами залишилися нормальні стосунки. Супротивником № 1 тієї ідеї був Лавров, який говорив: "Нам ця Україна нахрін не потрібна, нам цей Крим абсолютно не потрібен, нам не потрібен ніякий потік нових громадян, це навантаження на наші дипломатичні представництва, і ми цього робити не хочемо". МЗС стояв зовсім "вмертво", АП була абсолютно проти. Люди, які потім в цій всій історії, в "Російській весні", отримали якусь популярність (Проханов, Затулін, Глазьєв), завжди стояли на позиції, що "Крим наш". Всі інші, ті, хто зараз найгучніші патріоти навколо Путіна, вони всі були проти цього", - повідомив Пономарьов.

Як раніше повідомлялося, журналіст пояснив, як оккупированый Крим і Донбас "пожирають" Росії.