ru ua

Британія готова оголосити воєнний стан: подробиці

Британія готова оголосити воєнний стан: подробиці Ілюстративне фото (Dan Kitwood/Getty Images)

У сучасній історії країна двічі опинялася у воєнному стані

Британія може ввести воєнний стан, якщо в країні почнеться хаос після того, як вихід з Європейського Союзу буде здійснено без будь-якої угоди.

Це дозволить владі, зокрема:

  • придушувати протести населення, оскільки воєнний стан прямо забороняє проведення вуличних акцій;
  • вилучати майно громадян;
  • запроваджувати комендантську годину;
  • закрити кордони і заборонити громадянам виїжджати з країни.

Зазначимо, що воєнний стан на території Британії, згідно конституції Сполученого Королівства, вводиться тільки безпосередньо під час повномасштабної війни або у випадках, коли державі дійсно загрожує явна небезпека.

Зокрема, воєнний стан у Великобританії діяв, коли країна вела боротьбу з терористами з Північної Ірландії (ІРА), а також воювала проти німців під час Другої світової.

До речі, виконавча влада Британії може оголосити воєнний стан у тому випадку, якщо виявиться, що сталися або можуть трапитися події, що тягнуть за собою такі наслідки, як порушення правильного постачання продуктами харчування, водою, паливом або електроенергією, а також порушення нормальної роботи транспорту. Тобто, якщо буде існувати загроза, що суспільство або ж значна його частина позбудеться необхідних умов існування.

Деякі користувачі мережі вважають, що уряд Великобританії "розписався у своїй безпорадності і кризовій ситуації в країні".

"Смішно, проект страху в "овердрайві". Всі компанії повинні додати додатковий час для доставки товарів в ЄС і з ЄС, якщо вони не можуть цього зробити їм не слід займатися бізнесом", - написав один користувач.

"Небо не впаде! Будьте оптимістичні щодо вашої країни. Британія і Європа будуть кращими друзями, тому що вони європейці, але будуть за межами ЄС", - вважає другий юзер.

"Тим не менше, я думаю, що будуть громадянські заворушення, якщо Британія не покине ЄС, коли було цілком зрозумілим, що саме за це більшість громадян проголосувала", - висловив свою думку ще один користувач соцмереж.

Нагадаємо, раніше ми писали, що Великобританія в разі неупорядкованого Brexit може ввести воєнний стан для запобігання хаосу в країні.