"Самодержавство в агонії": думка політолога про те, що чекає Кремль і особисто Путіна

Понеділок 28 грудня 2015 11:58
"Самодержавство в агонії": думка політолога про те, що чекає Кремль і особисто Путіна
Фото: Володимир Путін

У 2016 році Путін продовжить шукати нові методи зміцнення режиму, який вже дав серйозні тріщини, які проявляються як у протестах далекобійників так і серед груп, які ще недавно були опорою режиму

Відомий політолог, експерт дослідницького інституту Брукінгса у Вашингтоні Лілія Шевцова відповіла в інтерв'ю "Радіо Свобода" на питання про те, які загальні перспективи нинішньої російської влади в наступному 2016 році.

На думку політолога, у російської влади немає факторів, які б змусили населення бути готовим до самопожертви заради підтримки влади. Стрімке падіння економіки, відсутність ідеї, яка могла б мобілізувати суспільство на позитивне устремління в майбутнє, відсутність фінансування економіки, експортних галузей, можливості добути кредити за кордоном - все це доб'є російську владу рано чи пізно.

"Існує ще два чинники, які працюють проти Путіна. Один - це російський клас рантьє. Клас, який складається з Усманова, з Алекперова, генерального прокурора Чайки, і всіх інших представників російської бюрократичної еліти, з банківськими вкладами у Швейцарії, не готовий жити в Північній Кореї", -висловлює свою думку Шевцова.

Другий фактор - це силовики, які, як відомо, на сьогодні стримують систему в Росії і по суті правлять державою. На думку експерта, водночас вони і послаблюють систему, тому що раптом відчули смак влади і втратили здатність до захисту імперії.

"І ось в цій якості, об'єднавши влада, власність і репресії, виявляється, вони менше здатні і готові захищати цю державу. Вони будуть захищати тільки себе і своє инкорпорирование в західну цивілізацію - будь-яким способом. Вони будуть захищати свою здатність мати рахунок в якому-небудь "Райффайзенбанку" в Австрії, але не Путіна і його особисту владу. Це дуже цікаво - як це все буде проявлятися протягом 2016 року", - вважає Лілія Шевцова.

До речі, росіяни визнали, що в 2015 році стали біднішими.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся