ru ua

День батька: історія та особливості свята

День батька: історія та особливості свята Фото: День батька відзначається 18 червня (pixabay.com/Pexels)

Як з'явився День батька в Україні та світі, як його відзначають, а також про особливості проведення свята читайте у нас на Styler

День батька в Україні 2017 відзначається сьогодні, 18 червня. Про те, на чию честь було запропоновано святкувати цей день, і як вітають татусів в різних країнах розповімо далі.

День батька: історія доброго сімейного свята

День батька в перший раз відзначили в 1910 році в Америці. Засновницею даного свята вважають Сонору Додд. Ця жінка виховувалася в багатодітній родині, в якій мати померла при пологах, і батькові довелося замінити шістьом дітям обох батьків.

Незважаючи на всі труднощі містер Вільям Джексон Смарт виховав прекрасних синів і дочок, піклуючись і оберігаючи їх. При цьому, Смарт встигав вести і фермерське господарство.

Свято було засноване в честь багатодітного батька з АмерикиФото: Свято було засноване на честь багатодітного батька з Америки (pixabay.com/Unsplash)

У 1909 році на церковній службі з нагоди Дня матері вже доросла Сонора задумалася про те, що повинно бути таке свято і для татусів. Адже її батько завжди був прикладом для наслідування, справжнім головою родини, і вона хотіла показати, як любить і цінує його турботу.

З ідеєю створення свята жінка звернулася в мерію, і там її підтримали. Було прийнято рішення відзначати День батька в місті 5 червня, в день народження Вільяма Смарта.

Але до призначеної дати не встигли закінчити всі приготування, тому свято перенесли на 19 червня. А в 1966 році воно стало загальнонаціональним, коли президент США Ліндон Джонсон встановив щорічну дату святкування кожної третьої неділі червня.

День батька 2017: як зараз вітають пап в різних країнах

Приклад США незабаром наслідували Великобританія, Китай, Японія, Франція, Нідерланди, оголосивши передостанній вихідний червня днем, в честь всіх татусів. На даний момент влітку свято відзначають близько 30 країн світу.

В Америці існує традиція приколювати до одягу троянду в цей день. Червону квітку носять ті, у кого батько живий, а білу троянду - сироти.

День батька в Україні, як і в багатьох країнах, відзначають в червні

Фото: День батька в Україні, як і в багатьох країнах, відзначають в червні (pixabay.com/Frantisek_Krejci)

У Німеччині День батька за традицією відзначають у Вознесіння. Його називають вечіркою, коли чоловіки збираються з друзями покататися на велосипедах або влаштовують посиденьки в пабах з пивом і сосисками.

У Фінляндії до свята ретельно готується міська влада, вулиці прикрашають прапорами, проводяться фестивалі, діти дарують татам подарунки, а дружини печуть пироги.

В Італії чоловіків-батьків вітають навесні, а в Австралії День батька 2017 відзначать на початку осені.

День батька в Україні

День батька в Україні 2017 відзначають 18 червня (третю неділю першого літнього місяця). Це свято з'явилося в нашій країні не так давно і ще не затверджене на державному рівні. Однак, знають і відзначають його багато українців.

Показати татові свою любов і ніжність, подякувати йому за терпіння і дорогоцінні життєві уроки - все це потрібно робити і без приводу. Ну а в День батька голова родини заслуговує на особливу увагу і турботу.