ru ua

У "ДНР" витискають українську мову: вчителька поскаржилася на погрози і шантаж

У "ДНР" витискають українську мову: вчителька поскаржилася на погрози і шантаж Фото: Гасла учасників антиукраїнських пікетів у "ДНР" (facebook.com)

Навчальні години для української мови і літератури в школах скорочено до однієї години на тиждень

У самопроголошеній "ДНР" зменшують кількість годин, відведених для вивчення української мови і літератури, а на батьків, які заперечують проти цього, чиниться тиск. Таку ситуацію у інтерв'ю ВВС Україна описала вчителька з Донецька Ірина.

За її словами, так звана "влада" не виконали своєї обіцянки і скоротила години для української мови і літератури в школах до однієї години на тиждень. Також в "ДНР" тепер практично немає україномовних шкіл.

Ірина нагадала, що якщо в минулому році українську відносили до мов народів Донбасу і виділяли час на її вивчення, то з початку 2016-2017 навчального року поняття таких мов з програми начисто зникло.

"Є зміни в програмі української мови та літератури. З вересня кількість годин на їх вивчення ...скоротився в середньому до півгодини на мову і півгодини – на літературу. Загалом за 18 годин протягом навчального року", – підрахувала викладач.

В даний час на директорів шкіл тиснуть, щоб ті здійснювали навчання тільки російською мовою. Ті, в свою чергу, ведуть роз'яснювальну роботу серед батьків.

"Не обов'язково всі погоджуються, проте, коли більшість батьків за російську мову, інші змушені підкорятися", – розповіла педагог.

Нагадаємо, напередодні жителі Донецька розповіли українським журналістам про життя в "ДНР".