ua en ru

Доктор Комаровський дав відповідь на питання, що хвилює всіх батьків

Доктор Комаровський дав відповідь на питання, що хвилює всіх батьків Фото: Доктор Комаровський (uainfo.org)

Знаменитий доктор Комаровський дав корисні поради батькам

Доктор Комаровський пояснив батькам, що означає "популярний" діагноз, прихований під абревіатурою "ЧХД". Цей термін медики використовують в тих випадках, коли діти часто хворіють, і насправді назвати це діагнозом з медичної точки зору некоректно. В мережі відомий педіатр Євген Комаровський розповів, що якщо у дитини в медичній картці є напис "ЧХД", то вона перебуває на особливому, диспансерному обліку в районних поліклініках.

Так, термін "ЧХД" застосовується до тих дітей, які у віці до 1 року хворіли на ГРЗ понад 4 рази. А також для тих малюків, які у віці від 4 до 5 років хворіли на ГРЗ 5 разів протягом одного року.

"При цьому більшість "ненашенських" медичних керівництв (США, Велика Британія) стверджують, що: нормальні діти, які відвідують дитячі колективи, можуть хворіти на ГРЗ 8-10 разів на рік", - розповів він.

"Абревіатура "ЧХД" нерідко зустрічається в спеціальній медичній літературі. Стандартна розшифровка - Часто Хворіючі Діти", - пояснив доктор Комаровський.

Доктор Комаровський дав відповідь на питання, що хвилює всіх батьків

Фото: instagram.com/doctor_komarovskiy

Також педіатр зазначив, що дитина народжується із незрілою імунною системою. Вона формується, удосконалюється.

"На це потрібен час. Дитину оточує безліч людей, кожен з яких – носій величезної кількості вірусів і бактерій. І дорослі, і діти контактують з мікроорганізмами інтенсивно і постійно, щохвилини, щосекунди. Але дитині тільки треба виробити до цих мікроорганізмів імунітет", - лікар написав в своєму Instagram.

Дитина не може не хворіти на ГРЗ, діти хворіють частіше, ніж дорослі, і це норма, наголосив педіатр.⠀

"Чим все це закінчиться? Цілком очікуваним дозріванням недозрілого і вдосконаленням недосконалого. І хвороби часті перетворяться на рідкісні хвороби. І ЧХД стане дорослим і здоровим батьком. А його дитина, цілком можливо, стане ЧХД. Такий закон", - додав доктор Комаровський.

Як повідомлялося раніше, нещодавно Євген Комаровський розповів, варто підігрівати воду та інші напої під час застуди.

Нагадаємо, що днями в. о. голови МОЗ Уляна Супрун детально розповіла про те, як уникнути і вчасно виявити небезпечне захворювання нирок.

Також ми писали про те, що доктор Комаровський різко висловився про вакцинації.