Супрун розповіла, як розпізнати небезпечну хворобу
Уляна Супрун порадила, що потрібно робити, щоб знизити ймовірність захворювання нирок
Уляна Супрун, яка нещодавно розповіла багато цікавих фактів про бактерії, повідомила, як упередити та вилікувати сечокам'яну хворобу, яку в народі називають "камені в нирках". Вона зробила інформативний пост на своїй Facebook-сторінці.
В. о. міністра охорони здоров'я пише, що ті люди, які стикнулися з такою проблемою, вірогідно, ніколи в житті не забудуть різкий і пронизуючий біль, який супроводжує захворювання.
За статистикою на сечокам'яну хворобу страждають близько 12% населення світу. Що ж формує камені в нирках? Всьому виною кальцій, щавелева кислота, фосфати, або сечова кислота, які кристалізуються в нирках, якщо їх концентрація в крові велика. З часом ці кристали збільшуються і формують "камені".
Проблеми виникають, коли ці камені стають досі великими і блокують потік сечі. Окрім болю та проблем з сечовипусканням камені можуть викликати більш серйозні наслідки - викликати кровотечу та пошкодження нирок, вони підвищують ризик інфекції сечовивідних шляхів і навіть пов'язані з серцево-судинними хворобами.
Симптоми того, що у ваших нирках "завівся" камень дуже просто визначити: якщо ви відчуваєте гострий біль в попереку і в паху, змінився колір сечі (іноді ви можете помітити кров), ви відчуваєте необхідність спорожнити сечовий міхур частіше, ніж зазвичай, а кількість сечі незначна, вам варто негайно звернутися до лікаря. Такі симптоми можуть навіть супроводжуватися блюванням і високою температурою, - пише Супрун.
Буде добре, якщо ви обійдетеся знеболювальним і порадою більше пити. У складних випадках хворим може знадобитися операція.
Залежно від ситуації, лікар може порадити приймати знеболювальне та пити більше рідини. В інших випадках - до прикладу, якщо камені застрягають в сечових шляхах, може знадобитися операція.
Ви в групі ризику занедужати на сечокам'яну хворобу, якщо:
- Ви маєте сімейну чи особисту історію сечокам’яної хвороби.
- П’єте мало води.
- Неправильно харчуєтесь - вживаєте забагато тваринного білка, солі та цукру.
Супрун розповіла про лікування сечокам'яної хвороби (фото: facebook.com/ulanasuprun)
Вживання білків підвищує рівень сечової та фосфорної кислоти в організмі людини, а зловживання фосфатами (буряк, шоколад, шпинат, ревінь, чай та деякі горіхи) призведе до зростання рівня кальцію.
Не слід зловживати і вітаміном С, який організм перетворює на щавелеву кислоту. Особливо ця порада актуальна для чоловіків, які приймають вітамін С в якості добавок.
Якщо ви маєте хвороби органів травлення чи операції, пов’язані з ними, ви також в групі ризику, бо зміни в процесі травлення впливають на абсорбцію кальцію і води.
Курці також в групі ризику через недостатнє запезпечення киснем нирок, через що вони гірше працюють.
Якщо ви хворієте на діабет 2-го типу, маєте хронічну діарею чи надмірну вагу, ви також ризикуєте занедужати на сечокам'яну хворобу, - пише Супрун.
Раніше ми писали про те, що Супрун розповіла про незвичайні властивості води. Навіть кілька ковтків врятують від зневоднення, яке здатне викликати поганий настрій, зниження уваги та пам'яті.
А також повідомляли про те, що доктор Євген Комаровський попередив батьків про небезпеку вологих серветок для шкіри маленьких дітей і порадив, як можна замінити цей засіб гігієни.