ua en ru

Супрун розповіла, як розпізнати небезпечну хворобу

Супрун розповіла, як розпізнати небезпечну хворобу Супрун розповіла про лікування сечокам'яної хвороби (колаж РБК-Україна)

Уляна Супрун порадила, що потрібно робити, щоб знизити ймовірність захворювання нирок

Уляна Супрун, яка нещодавно розповіла багато цікавих фактів про бактерії, повідомила, як упередити та вилікувати сечокам'яну хворобу, яку в народі називають "камені в нирках". Вона зробила інформативний пост на своїй Facebook-сторінці.

В. о. міністра охорони здоров'я пише, що ті люди, які стикнулися з такою проблемою, вірогідно, ніколи в житті не забудуть різкий і пронизуючий біль, який супроводжує захворювання.

За статистикою на сечокам'яну хворобу страждають близько 12% населення світу. Що ж формує камені в нирках? Всьому виною кальцій, щавелева кислота, фосфати, або сечова кислота, які кристалізуються в нирках, якщо їх концентрація в крові велика. З часом ці кристали збільшуються і формують "камені".

Проблеми виникають, коли ці камені стають досі великими і блокують потік сечі. Окрім болю та проблем з сечовипусканням камені можуть викликати більш серйозні наслідки - викликати кровотечу та пошкодження нирок, вони підвищують ризик інфекції сечовивідних шляхів і навіть пов'язані з серцево-судинними хворобами.

Симптоми того, що у ваших нирках "завівся" камень дуже просто визначити: якщо ви відчуваєте гострий біль в попереку і в паху, змінився колір сечі (іноді ви можете помітити кров), ви відчуваєте необхідність спорожнити сечовий міхур частіше, ніж зазвичай, а кількість сечі незначна, вам варто негайно звернутися до лікаря. Такі симптоми можуть навіть супроводжуватися блюванням і високою температурою, - пише Супрун.

Буде добре, якщо ви обійдетеся знеболювальним і порадою більше пити. У складних випадках хворим може знадобитися операція.

Залежно від ситуації, лікар може порадити приймати знеболювальне та пити більше рідини. В інших випадках - до прикладу, якщо камені застрягають в сечових шляхах, може знадобитися операція.

Ви в групі ризику занедужати на сечокам'яну хворобу, якщо:

  1. Ви маєте сімейну чи особисту історію сечокам’яної хвороби.
  2. П’єте мало води.
  3. Неправильно харчуєтесь - вживаєте забагато тваринного білка, солі та цукру.

Супрун розповіла, як розпізнати небезпечну хворобу

Супрун розповіла про лікування сечокам'яної хвороби (фото: facebook.com/ulanasuprun)

Вживання білків підвищує рівень сечової та фосфорної кислоти в організмі людини, а зловживання фосфатами (буряк, шоколад, шпинат, ревінь, чай та деякі горіхи) призведе до зростання рівня кальцію.

Не слід зловживати і вітаміном С, який організм перетворює на щавелеву кислоту. Особливо ця порада актуальна для чоловіків, які приймають вітамін С в якості добавок.

Якщо ви маєте хвороби органів травлення чи операції, пов’язані з ними, ви також в групі ризику, бо зміни в процесі травлення впливають на абсорбцію кальцію і води.

Курці також в групі ризику через недостатнє запезпечення киснем нирок, через що вони гірше працюють.

Якщо ви хворієте на діабет 2-го типу, маєте хронічну діарею чи надмірну вагу, ви також ризикуєте занедужати на сечокам'яну хворобу, - пише Супрун.

Раніше ми писали про те, що Супрун розповіла про незвичайні властивості води. Навіть кілька ковтків врятують від зневоднення, яке здатне викликати поганий настрій, зниження уваги та пам'яті.

А також повідомляли про те, що доктор Євген Комаровський попередив батьків про небезпеку вологих серветок для шкіри маленьких дітей і порадив, як можна замінити цей засіб гігієни.