Операції при інфаркті мають робити у 100% випадках безкоштовно, нагадує журналіст
В Україні при гострому інфаркті екстрено у найближчі години мають провести стентування. Із 2017 року, коли МОЗ почали централізовано закуповувати стенти – необхідні для операції матеріали, у 100% випадків мають ставити абсолютно безкоштовно, а не за величезні гроші, як часто буває.
Про це у коментарі для Styler РБК-Україна нагадав журналіст Олександр Курбатов, розповідаючи про своє гучне розслідування щодо тіньових схем і величезних статків скандального хірурга Бориса Тодурова, директора Інституту Серця.
За словами Курбатова, часто буває, коли стенти пацієнтам ставлять за величезні кошти, які осідають у кишенях лікарів, хоча самі стенти для пацієнтів є безкоштовними. Треба вимагати послуг, за які вже сплачені податки і за те, що вже закуплене державою, каже він.
"При гострому інфаркті успішна операція має бути зроблена протягом двох годин, і людині ніколи у цей час з'ясовувати стосунки і добиватися справедливості. Сама трагедія ситуації полягає у тому, що людина або її близькі не мають змоги й часу ефективно свої права захистити. Вони не мають часу на з'ясовування стосунків із керівництвом клініки або із керівництвом Інституту", - каже він.
За словами Курбатова, кілька років тому змінили схему розподілу стентів по Україні. Раніше їх давали на область відповідно до кількості населення, зараз – напряму в лікарні залежно від її потужностей.
"Чим більше таких операцій там роблять, тим більше стентів дають клініці. Такі величезні області як Дніпропетровська, Харківська, Запорізька із великою щільністю населення, можна лікуватися у себе вдома, а не їхати далеко в Київ. В областях з'являються потужні центри, які працюють дійсно на європейську рівні. Вони 100% державні, а не приватні, мають нове обладнання і роблять операції безкоштовно. Потрібно ці центри рекламувати", - каже журналіст.
Тим часом в Інституті Серця в Києві робляться комерційні операції за рахунок стентів, які вже придбала держава і за які платники податків вже заплатили, додає він.
"По-друге, там проводять і закупівлі за завищеними цінами: як допорогові закупівлі, так і тендери, які організовані так, що на них ніхто не приходить крім окремих фірм. Які, вочевидь, працюють тандемом", - підкреслює журналіст.
Нагадаємо, раніше журналісти розкрили схеми тіньового збагачення Бориса Тодурова.
Крім того, раніше саме в Інституті Серця переховувався головний “тітушка” Юрій Крисін.