ua en ru

"Це був шок": відома телеведуча розповіла, як її син постраждав від буллінга в школі

"Це був шок": відома телеведуча розповіла, як її син постраждав від буллінга в школі Фото: Буллінг (aifs.gov.au)

Старшокласники знімали знущання на відео

Відома телеведуча Яніна Соколова розповіла, що її син у першому класі піддався насильству з боку однокласників. Про це повідомляє ТСН.

Яніна Соколова розповіла, що її сина булери підстерігали в туалеті, потім виламали двері і знімали відео.

"У вбиральнях першокласників немає замків. Коли мій семирічний син заходив туди пописати, старші хлопці заходили за ним і відкриваючи ногою двері, знімали сина на мобільний телефон", - повідомила телеведуча.

Дитина не відразу розповіла мамі про те, що відбувається в школі і Соколова дізналася про цькування тільки під час весняних канікул. У випадковій розмові 7-річний Коля зізнався, що боїться старшокласників.

"Перше враження – це був шок. І розуміння того, що я, напевно, зараз візьму ремінь. І поїду в ту школу. Потім було моє повідомлення в вайбере, де всі батьки сказали: "О, Боже!". Почалася ситуація під назвою "розслідування". Воно тривало кілька годин", - розповіла Яніна Соколова.

Після скандалу в школі порушників перевели в інший навчальний заклад. Проте, фахівці стверджують, що переведення дітей рідко вирішує проблему. Потрібно проводити профілактику буллінга, так як за даними Unicef в Україні від насильства постраждало 67% дітей, а це означає – кожен четвертий школяр.

"Проводити профілактику треба починаючи з пісочниці. Треба привчати дитину перебувати в конфліктних ситуаціях, які бувають від одного року. Як мінімум, не треба виховувати свою дитини доброю, слухняною і зручною, щоб вона ніде не могла відстояти свої інтереси. Важливо навчити дитину не замовчувати конфлікти", - стверджує психолог Дар'я Селіванова.

Вона пояснює, що булерами часто стають нормальні діти із звичайних сімей і застосування насильства до однолітків - це спосіб реалізації.

"Є бажання бути лідером, визнаним авторитетом, але немає якогось інструменту як отримати це без агресії", - зауважує психолог.

Юристи радять батькам писати скарги, бажано колективні, особливо, якщо ситуація стає неконтрольованою і батьки кривдників не реагують на спроби врегулювати конфлікт.

"Треба чітко викласти ситуацію, хто займається булингом або цькуванням і подати це директору школи в письмовій формі. Тоді він повинен створити комісію, яка за результатами перевірки може запропонувати батькам агресора зустрітися з психологом або представниками соціальної служби", - пояснює юрист ГО "Батьки SOS" Роман Корсун.

В історії з сином Яніни Соколової все закінчилося добре. У навчальному закладі тепер проводять лекції та семінари для учнів і викладачів про те, як боротися з буллингом.

"Після нашого втручання в систему безпеки дітей у вигляді розмови з директором – були встановлені камери", - говорить Соколова.

Відео: Яніна Соколова розповіла, як її син зазнав буллингу (ТСН)

До речі, раніше ми повідомляли про те, що депутати пропонують ввести покарання за буллінг.

А також Уляна Супрун дала свої рекомендації батькам, чиї діти страждають від насильства з боку однолітків.

Відео: РБК-Україна