ru ua

Порятунок туриста в Карпатах обійшовся Україні у величезну суму

Порятунок туриста в Карпатах обійшовся Україні у величезну суму Колаж РБК-Україна

Українські туристи часто йдуть в гори непідготовленими

Відео: YouTube/UA: Закарпаття

На пошуки загубленого в Карпатах київського туриста, Ігоря Грищенка, який заблукав в горах 6 січня, залучили 38 рятувальників та 6 одиниць техніки. Загалом все це обійшлось в 170 тисяч гривень. Про це повідомив ресурс UA: Закарпаття.

Керівник гірської пошуково-рятувальної служби Олександр Гуляк розповів, що пошуки оплaчуються з бюджету Держaвної служби з нaдзвичaйних ситуaцiй.

За словами Олександра Гуляка, від початку року в Карпатах заблукало 18 туристів, двоє з них загинули.

Він каже, що туристи переоцінюють свої можливості і недооцінюють гори. Українські туристи не реєструються, не повідомляють родичів, друзів, а інколи самі не розуміють, куди вони йдуть і чого хочуть від гір. Адже навіть підготовлені рятувальники ризикують загинути в горах.

"В Укрaїнi людинa, що зaгубилaся в горaх не несе ні кримінальну, ні матеріальну відповідальність. Зa кордоном туристи плaтять за це великi штрaфи", - зазначає Олександр Гуляк.

До слова, ми публікували фото рятувальників-героїв, які вирушили на пошуки туристів, що постраждали від сходження лавини.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що після чергового випадку з заблукали туристом, рятувальники звернулися до рідних туристів-екстремалів з проханням переконати своїх близьких не випробовувати власні сили.