ua en ru

Загибель немовляти в ліфті: дідусь малюка розповів про важливий нюанс

Загибель немовляти в ліфті: дідусь малюка розповів про важливий нюанс Колаж РБК-Україна

Проблеми з ліфтом, що вбив немовля, траплялися неодноразово

Триває слідство у справі про загибель 2,5 місячного немовляти в ліфті в Сумах. Встановлюються також і інші особи, дії яких призвели до трагедії. Про це повідомляє місцеве видання "СТС".

Керівнику ТОВ "Міськсумиліфт" і майстру-èlektromonteru даного суспільства вже повідомлено про підозру.

Крім того, також встановлюються й інші особи, через неналежного виконання обов'язків яких загинуло немовля і щодня наражаються на небезпеку жителі м. Суми.

Відомо, що 13 січня 2019 року в будинку по пр-ту М. Лушпи, 39/2 жінка спускалася на ліфті на перший поверх, і підйомник різко полетіли вниз, а потім довгий час двері були заблоковані. Тільки дивом жінка не отримала пошкоджень.

Правоохоронці провели 14 обшуків після яких вилучили необхідну для слідства документацію.

Встановлено, що протягом 2017-2018 років виконано близько 200 капітальних ремонтів ліфтів та систем диспетчеризації, на які було виділено більше 30 млн грн бюджетних коштів.

Ліфт у будинку, в якому загинуло немовля, з червня по грудень 2017 року був відключений через проведення капітального ремонту, на який було виділено 261 тисяча грн.

Після того, як ліфт запустили в роботу, з грудня 2018 року від мешканцем будинку почали надходити скарги. Зокрема на роботу ліфта скаржився і дідусь загиблого немовляти.

Після того, як він розповів про проблеми з ліфтом він отримав відповідь з Департаменту інфраструктури СМР, в якому говорилося, що ліфт працює у звичайному режимі".

При цьому на початку березня через неналежну роботу підйомника дідусь пішов на особистий прийом до директора Департаменту, де йому порадили "створити будинковий комітет для контролю за роботою обслуговуючої організації".

В кінці місяця він знову звернувся в Департамент і повідомив, що ліфт виходить з ладу три-чотири рази за день. На це він отримав відповідь, що Департамент посилить контроль за роботою електромеханіків.

В даний момент правоохоронці перевіряють дії співробітників Департаменту, які ніяк не реагували на численні звернення щодо роботи ліфта, що в підсумку призвело до трагедії.

Також перевіряються експертні установи, які дають дозволи на введення в експлуатацію ліфтів. Крім того, особлива увага приділяється можливого привласнення коштів, які були виділені на ремонт підйомників і систем диспетчеризації.

Нагадаємо, що після трагедії з немовлям правоохоронці затримали двох осіб електромонтера та директора ТОВ "Міськсумиліфт".

Раніше повідомлялося, що в Києві кабіна ліфта мало не вбила няню і маленької дитини.