ua en ru

"Готові будуть платити великі гроші": експерт розповів, як Україні з легкістю збільшити кількість робочих місць

"Готові будуть платити великі гроші": експерт розповів, як Україні з легкістю збільшити кількість робочих місць Колаж РБК-Україна

Стало відомо, що кожні 26 туристів "створюють" одне робоче місце

Екс-міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета розповів, що розвиток туризму в Україні може забезпечити створення більшої кількості робочих місць, ніж тих, що забезпечують промпідприємства. Про це передає Укрінформ.

У Запоріжжі, на Туристичному бізнес форумі-2017 він повідомив, що кожні 26 туристів "створюють" одне робоче місце.

"Коли я починав працювати в Київській школі економіки, я озвучив отриману під час візиту ПАР інформацію, про те, що в цій країні 9 туристів "створюють" 1 робоче місце, і попросив експертів прорахувати яке це співвідношення у нас. Вони прорахували, і я довіряю достовірності отриманих даних: 26 туристів = 1 робоче місце. Тобто в Києві, який зараз відвідує 4 млн туристів в рік, в сфері туризму працює 154 тисячі осіб, а в порівнянному за чисельністю населення з Запоріжжям Львові, де туристів близько 2 млн, близько 75 тис. осіб. Тоді, як на великих промпідприємствах 10-15 тис. співробітників", - стверджує Шеремета.

Також він додав, що співвідношення кількості туристів та кількості створюваних для їх обслуговування в Україні робочих місць на сьогоднішній день така, в першу чергу тому, що люди не готові платити великі суми за ті послуги, які пропонуються, але може змінитися при появі на туристичному ринку по-справжньому цікавих пропозицій, за які мандрівники готові будуть платити великі гроші

Нагадаємо, що у Чорнобильській зоні відчуження затримали туристів. Правопорушниками виявилися 21-річний громадянин України, мешканець Донецької області, і 20-річна громадянка Російської Федерації, мешканка Москви.

Також повідомлялося про те, що потік українських туристів до Туреччини досяг рекордного показника в більш ніж 1,1 млн осіб за 9 місяців 2017 року.