Холодний клімат змушує людей пити алкоголь частіше
У найменш сонячних регіонах частка питущого населення вище
Група вчених із США, Мексики та Іспанії вивчила відкриту інформацію про споживання алкоголю жителями 193 країн і 50 штатів США і пов'язала ці дані з кліматичними умовами. Виявилося, що в самих холодних і найменш сонячних регіонах частка питущого населення вище. Про це інформує Hepatology.
Споживання алкоголю вносить значний внесок у смертність та інвалідність населення у всьому світі. Випивка сприяє розвитку 60 гострих і хронічних захворювань, включаючи різні види раку. Зокрема, зловживання алкоголем - найпоширеніша причина розвитку цирозу печінки.
Ілюстративне фото: (24apteka.com.ua)
Вчені з Піттсбурзького університету вирішили перевірити: чи впливає клімат на кількість випитого алкоголю серед жителів. Для цього вони розрахували частку питущих громадян від 15 років у 193 країнах, відсоток сильно питущих, а також частку випадків виникнення цирозу печінки через зловживання алкоголем.
В якості основних кліматичних параметрів вчені розрахували для кожної країни середньорічну температуру, середню кількість сонячних годин і класифікували кожну країну на п'ять типів. В ході дослідження теорія підтвердилася.
Вчені стверджують, що однією з причин такого явища є те, що від погоди залежить рівень психічних розладів, у тому числі і депресії, яка, в свою чергу, також пов'язана зі зловживанням алкоголем.
Нагадаємо, що у Києві через відмову продати алкоголь покупці напали на охоронців. Кілька невідомих чоловіків зайшли всередину магазину і почали трощити все навколо, а також накинулися на охоронців і влаштували з ними бійку.
Ми повідомляли, як поправити здоров'я з похмілля без алкоголю. Якщо ви не хочете страждати від похмілля занадто довго, то не намагайтеся боротися з ним за допомогою алкоголю. До речі, дієвість багатьох варіантів, про які піде мова, була доведена медпрацівниками.
До речі, ми також писали у скільки обійдеться новорічний стіл у 2019 році і як заощадити на продуктах. За даними Держслужби, всі продукти за три квартали виросли в ціні на 12,5%, в порівнянні з трьома кварталами 2017 року. За підрахунками, за рік продукти подорожчають на 17-17,5%, а спиртне - на 24 - 25%.
Відео: РБК-Україна