ua en ru

Бракує грошей: українці стали частіше брати кредити на оплату комуналки

Бракує грошей: українці стали частіше брати кредити на оплату комуналки Фото: колаж РБК-Україна

Громадянам доводиться переплачувати через процентні ставки

Для того, щоб розрахуватися за комунальні послуги, в Україні громадяни почали частіше звертатися до контор, що надають швидкі кредити. В одній з подобрых організацій розповіли, що зазвичай на такі цілі у них беруть у борг суму до 2 тисяч гривень, при цьому не рідко люди приходять, щоб перекредитуватися, передають "Вести".

Зазначається, що позики на оплату комуналки тепер складають левову долю звернень.

Згідно з даними анкетування, часто клієнти метою отримання грошей вказують подарунки, необхідністю оплатити лікування та зробити ремонт.

"Трохи рідше беруть позики на освіту і купівлю медикаментів. І зовсім рідко - на покупку одягу", - говорить менеджер однієї з українських мікрокредитних організацій.

Також він розповів, що пік звернень за кеш-кредитами зазвичай припадають на періоди за кілька днів до отримання зарплати і авансу (це 1-3 і 15-20 числа).

Причиною того, що кількість організацій по швидким позиками стрімко зростає, є великий попит на позики без довідки про доходи. У той же час, громадянам доводиться чимало переплачувати - процентні ставки встановлюються від 0,01 до 2,1% на день. У підсумку за місяць при позиці у 10 тисяч гривень може набігти до 16,3 тисяч гривень.

Нагадаємо, раніше юрист розповів Styler про те, як не потрапити на гачок колекторів.

Раніше ми писали про те, що в Кабміні оптимістично дивляться на нововведення в механізмі монетизації субсидій для комуналки - з 1 березня громадянам на картки або готівкою будуть перераховувати гроші для оплати послуг ЖКГ - однак економісти і політологи іншої думки. Вони побоюються, що українці без належного контролю витратять кошти на інші цілі. Це автоматично призведе до зростання заборгованості за комуналку.

Також повідомлялося, що нещодавно в Житомирі мешканці будинку отримали платіжки за тепло, які також була врахована оплата за опалення місць загального користування, але в їхньому під'їзді немає батарей.

Дивіться також:

Відео: РБК-Україна