ua en ru

"Використовуються як "живе м'ясо": Фейгін розповів, навіщо Кремлю ПВК "Вагнера"

"Використовуються як "живе м'ясо": Фейгін розповів, навіщо Кремлю ПВК "Вагнера" Фото: Марк Фейгін (facebook.com/mark.feygin)

За його словами, ПВК створюються для реалізації інтересів влади

Російський адвокат Марк Фейгін, який захищає українських політв'язнів, розповів про предназанчении приватних військових компаній у Російській Федерації. Про це він повідомив у коментарі виданню "Обозреватель".

Фейгін зазначив,що ніякого правового регулювання діяльності цієї сфери - ПВК - в Росії немає.

"ПВК "Вагнер" - це не приватна військова компанія, як ми звикли це сприймати. По суті, це те ж армійський підрозділ Міністерства оборони, перш за все, ГРУ. У неї набирають колишніх, а іноді і не колишніх, військовослужбовців, категорії допуску знижені - там не мають ніякого значення характеристики, які мають значення на контракті в регулярній армії", - пояснив він.

За його словами, приватні військові компанії в Російській Федерації створюються для реалізації інтересів влади, але руками осіб, які формально не мають до неї відношення.

"ПВК потрібні Кремлю, щоб здійснювати всі ті ж дії, ті ж теракти в інтересах влади, в інтересах Кремля, але тільки руками приватних осіб і не нести відповідальності як держава за ці операції. Влада намагається уникнути всякого роду претензій щодо загибелі російських громадян в різних точках - адже людина сама підписав контракт, добровільно поїхав", - зазначив правозахисник.

Також адвокат звернув увагу і на правовий аспект.

"ПВК може поїхати в ту ж Сирію без рішення Ради федерації, указу президента і так далі", - пояснив Фейгін.

Він вважає, що приватні військові компанії використовуються виключно як "живе м'ясо".

"Це люди, яких можна кидати, не піклуючись про наслідки, у найризикованіші авантюрні справи, наприклад, як операція на лінії розмежування за Євфрату. Для таких авантюрних цілей і існує ПВК "Вагнер", - підсумував Марк.

Нагадаємо, що Марк Фейгін розповів, яким чином в Росії зможе змінитися влада.