ru ua

Відома волонтер висловилася про програму з чернігівськими школярками

Відома волонтер висловилася про програму з чернігівськими школярками Фото: Наталія Юсупова (РБК-Україна)

Наталія Юсупова заявила, що майже всі її репліки були вирізані з телевізійної програми

Волонтер Наталя Юсупова висловилася про інцидент з чернігівськими школярками, який став темою двох випусків програми "говорить Україна" на телеканалі "Україна", де вона виступила в якості експерта. За її словами, фактично всі її репліки були вирізані з готового продукту. Відповідне відеозвернення вона опублікувала на своїй сторінці в Facebook.

Юсупова потрапила в програму через те, що вирішила допомогти матері постраждалої Поліни. Вона вважає, що ситуація не така нетипова, якою здається, оскільки мова йде про дітей, про дівчаток, які "ведуть себе по-звірячому".

Вона отримала масу листів з обуренням з приводу того, що відбувається на програмі, - психолог порекомендувала постраждалим дівчаткам пробачити агресію та жорстке побиття, зокрема, пробачити Машу, - головну "героїню" бійки.

"Я була проти цієї вакханалії прощення" – написала волонтер, зазначивши у відео, що це прощення буде означати безкарність звірячої жорсткості.

Також вона підкреслила, що не розуміє, чому акцентували увагу лише на одній винуватиці інциденту - Маші. Адже там були й інші підлітки, які є співучасниками злочину.

Відео: Наталія Юсупова прокоментувала побиття школярок і телепрограму на цю тему (facebook.com/nataliya.vetvitskaya)

Юсупова прокоментувала й критику в адресу її ставлення до коментарів щодо того, як потрібно покарати підлітків за побиття.

"Поліну били не по-дитячому. Її били ногами в голову, тобто один удар ногою міг би закінчитися летальним результатом", - підкреслила волонтер.

Вона також додала, що ніхто не говорить про наслідки, які тепер належить винести постраждалим, і що про багатьох дівчаток ще невідомо.

За її словами, кожен може проектувати те, що бачив на відео, на себе, представляти свою дитину на місці постраждалої.

Син Юсупової розповів своїй матері про власний досвід бійки в школі, проте він "відбився".

Більш того, з вуст волонтера стало відомо, що від матері Маші також страждали люди. Юсуповій написала жінка, яка стала жертвою жорстокості з боку матері школярки, яка била дівчат. Вона теж била в дитинстві своїх шкільних товаришів.

Щоб вийти з цієї ситуації, на думку волонтера, необхідно стежити за своїми дітьми і за собою, своєю поведінкою.

Однак вирок Юсупова виносити не може, але вважає, що це повинні бути або колонія, або умовний термін, якась психіатрична клініка. Як психолог, вона вважає, що потрібно "опрацювати" тих, хто спостерігав за побиттям і радів інциденту.

"Якщо цей випадок виявиться безкарним – будуть дуже серйозні наслідки", - зазначила Юсупова.

Нагадаємо, підлітки, які побили школярок в Чернігові, шукають того, хто "злив" відео.