"Шанс для дітей": Відомий письменник назвав плюси закону про державну мову

Відомий письменник назвав плюси закону про державну мову
Фото: Андрій Любка

Андрій Любка вважає, що закон про мову - це "закон для майбутнього, а не минулого"

Закон про державну мову - це шанс для дітей з російськомовних сімей знати українську. Таку думку у своєму блозі на сайті "Радіо Свобода" висловив відомий письменник Андрій Любка.

Любка зазначив, що закон про мову спрямований в першу чергу на молодь.

"Закон про державну мову передусім націлений у майбутнє - на молодь, наймолодші покоління. Сьогодні, образно висловлюючись, йдеться про створення ґрунту, на якому може вирости врожай україномовних громадян... Пропонований законопроект не створений проти якоїсь групи мовців чи конкретної мови, він – за українську мову. Так як наступні законопроекти у мовній сфері – зокрема, про мови нацменшин – будуть за мовні права національних меншин в Україні. Законопроект №5670 навіть не так за права україномовних громадян, як за права самої мови – і це виводить його з поточної політичної метушні на рівень стратегічний, довжиною в десятиліття й покоління", - написав він.

Відомий письменник назвав плюси закону про державну мову

Фото: Цитата Богдана Гаврилишина

За словами письменника, цей законопроект покликаний розвивати українську мову в глобалізованому світі.

"Чимало людей вважають головним ворогом української російську мову, та рацію вони мають лише частково. Ворогом української мови є наша байдужість помножена на відсутність державної підтримки, а також постколоніальний комплекс нашої ментальності. І саме останній хоч у центрі своєму й має постросійську і постсовєтську спадщину, але в наші дні та у близькому майбутньому все більше буде здомінований англійською мовою (на думку футуристів, ще й китайською). Законопроект №5670, отже, покликаний створити механізми, завдяки яким українська мова виживе й розвиватиметься у глобалізованому світі, де поза російською існують ще й інші мови-конкурентки та загрози", - підкреслив Любка.

Раніше український поет жорстко відповів на запрошення московських пропагандистів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся