ua en ru

Крим стане островом? Кліматологи дали загрозливий прогноз

Крим стане островом? Кліматологи дали загрозливий прогноз Колаж РБК-Україна

Аномальне підвищення температури висушує частину земель

Кліматологи, які спостерігають за змінами погодних умов в окупованому Криму, вважають, що півострів може стати островом в найближчому майбутньому. Про це пише видання "Крим.Реалії".

Вони відзначають, що середньодобова температура повітря в окупованому Криму перевищила норму на 8 градусів на початку 2019 року. На початку лютого температура піднялася до +19 градусів. За 100-річне спостереження – це перший такий показник.

Керівник гідрометцентру Криму Тетяна Любецька повідомила, що протягом лютого температура триматиметься на рівні +10 +15 градусів. І хоча вона не вважає, що це занадто аномальна погода, але зазначає, що на територію півострова надходять повітряні маси з акваторії Середземного моря.

А ось еколог Маргарита Литвиненко вважає, що таке підвищення температури – це наслідок глобального потепління та посухи. Вона зазначила, що кліматологи пророкують, що півострів через аномальну погоду незабаром може стати островом.

"Кліматологи взагалі обіцяють, що Крим стане островом, але не кажуть, коли саме. На підвищення температури повітря істотно впливає і антропогенний вплив. Наприклад, площа зрошуваних земель в Криму різко зменшилася – у 2013-2014 роках вона налічувала до 140 тисяч гектарів, а зараз, по-моєму, це 14-15 тисяч гектарів. Це позначається на кліматі, адже якщо землі зрошуються рясно, вода є, то зволожується повітря, знижується температура грунту, змінюються властивості прилеглих шарів повітря. Зараз опустелювання впливає на клімат і на температуру, і кількість підгрунтових вод теж пов'язане з цим", - пояснила Литвиненко і додала, що наповнюваність водосховищ буде менше, так як підвищення температури повітря призводить до більш активного випаровування вологи, яка випадає у вигляді опадів.

Представник громадської організації "Экодія" Анна Акерман зазначає, що в найближче десятиліття можливе підтоплення Криму, яке поглине більше половини сільськогосподарських земель півострова.

"Південні регіони, звичайно, більш схильні до кліматичних змін, глобального потепління. Взагалі, по всій планеті NASA реєструє, що температура піднялася в середньому на 1 градус, якщо рахувати від доіндустріального періоду до сьогоднішнього дня. При цьому піднімається рівень світового океану, і точно так само південні країни найбільше постраждають. Якщо ми такими темпами будемо виробляти парникові гази, то до кінця століття рівень моря може піднятися на півтора метра біля екватора, а на півночі – десь на половину висоти. Понад 60 тисяч гектарів сільськогосподарських земель будуть затоплені. Ми перебуваємо десь посередині, в зоні підтоплення на один метр. Стає не просто тепліше в середньому, а виникають екстремуми температури, тобто влітку може бути жарко, взимку – спостерігатися аномально сильні морози", - пояснила Акерман і порекомендувала здійснювати планування сільського господарства і будівництво житла з урахуванням ймовірних підтоплень.

Відео: YouTube/Крим Реалії

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Україна готується до потопу, які виникнуть внаслідок відлиги.

А також розповідали про те, що екологи зробили приголомшливу заяву для жителів України.