ua en ru

Ліки від раку: українські вчені досягли вражаючих результатів

Ліки від раку: українські вчені досягли вражаючих результатів Фото: Українські вчені у США (колаж РБК-Україна)

Випускники львівського університету тестують інноваційний засіб проти онкології

Ліки від раку вчені по всьому світу намагаються знайти вже багато років. В цьому просунулися вперед українські вчені, які живуть у США.

Олена і Олег Таратула, подружжя вчених з України, тестують новітні ліки проти онкології. Протягом чотирьох років у лабораторії штату Орегон вони займалися розробкою речовини, яка здатна виявляти ракові клітини та допомагає їх знищувати, повідомляє Високий Замок.

Винахід українців здивував буквально увесь науковий світ. Речовина, яку вони створили, допомагає знищувати ракові клітини, але при цьому для здорових клітин вона зовсім не шкідлива. Це підтвердили дослідження речовини на тваринах. Далі ліки тестуватимуть на хворих на рак людях.

Відео: Українці випробовують революційний метод лікування раку (Youtube/Голос Америки. Українською)

Олег родом з Яворівського району Львівської області, Олена — з Іваничівського району на Волині. Обоє закінчили Львівський національний університет імені Івана Франка, де й познайомилися.

Мама науковиці Галина Богун згадує, що під час навчання доньки родина переживала непрості часи. Зарплатню їй та чоловіку затримували, а під час відпустки мама молодої вченої на кілька тижнів їхала на заробітки у Польщу.

Але її донька все ж хотіла вийти заміж за коханого, не дивлячись на відчутність грошей на весілля. Водночас дівчина мріяла займатися наукою, багато читала, годинами сиділа за різними підручниками та зошитами. Одночасно допомагала батькам із господарством. Її улюбленим предметом завжди була хімія.

Спершу молоде подружжя не працювало за спеціальністю, але все ж писали наукові статті. Одна з таких ро­біт потрапила на очі відомому американ­ському професору. Невдовзі він надіслав подружжю виклик до США, де вони працюють і зараз.

Ліки від раку: українські вчені досягли вражаючих результатівФото: Подружжя виховує доньку і продовжує займатися наукою у США (Facebook.com/Олена Таратула)

Препарат, який розробили українці у США, з кров’ю потрапляє в тіло і затримується саме в уражених ділян­ках. Під час обстеження він світиться, тож медик чітко бачить його контури. Це особливо важливо для хірургів, які видаляють пухлини. Адже якщо пропустити хворе місце, рак розвиватиметься скоріше, стане менш чутливим до хіміотерапії, людині просто не лишиться сил з ним боротися. Якщо ж рак лише почав рости, речовина, винайдена Таратулами, його повністю знищує.

Якщо випробування препарату будуть вдалими, то винахід Таратул назвуть проривом у медицині 21 сторіччя. Тим часом Олена та Олег наукові екс­перименти не припиняють. Олена народила доньку, але займатись улюбленою справою не припинила.

Нагадаємо, раніше Уляна Супрун закликала людей бути більш обізнаними про ВІЛ.

Також ми повідомляли, як і де можна пройти безкоштовний тест на ВІЛ і вберегти себе і рідних.