Краще пізно: мобільні оператори запускають довгоочікувану послугу

Краще пізно: мобільні оператори запускають довгоочікувану послугу
Ілюстративне фото (РБК-Україна)

Перенесення абонентських номерів нарешті стане можливим

Номер телефону при зміні оператора мобільного зв'язку можна буде залишити такий самий. Ця послуга почне працювати в Україні з 1 травня, передає "Дзеркало тижня".

Зазначається, що довгоочікуваний принцип перенесення мобільного номера (MNP - Mobile Number Portability) впровадять на 3 роки пізніше затвердженого графіка та із запізненням на 20 років порівняно з іншими країнами.

Так, у 2015-му році розробили конкретний план запуску послуги. Український державний центр радіочастот (УДЦР) був затверджений в якості адміністратора централізованої бази даних (ЦБД), де повинні зберігатися всі номери абонентів. Але в питанні перенесення на практику постійно виникали "камені спотикання".

Краще пізно: мобільні оператори запускають довгоочікувану послугу

Ілюстративне фото: (pixabay.com)

Видання пише, що перенесення номера було невигідним в першу чергу великим гравцям ринку "Київстар" та Vodafone (раніше називався "МТС-Україна").

"Педалював ж процес завжди виключно life (тепер - lifecell), керівництво якого чомусь завжди було впевненим, що таким чином вдасться перетягнути абонентів від конкурентів", - йдеться в матеріалі.

Тепер про готовність до запуску послуги заявляють всі найбільші оператори мобільного зв'язку.

В даний час і до кінця квітня проходить дослідна експлуатація послуги перенесення абонентських номерів мобільними операторами спільно із УДЦР. Перенесення абонентських номерів на телекомунікаційних мережах мобільного зв'язку з 1 травня стане "наступним кроком".

Краще пізно: мобільні оператори запускають довгоочікувану послугу

Фото: zn.ua

Який механізм переходу до іншого оператора із збереженням вашого номера телефону:

Якщо номер не зареєстрований, слід пройти процедуру реєстрації у поточного оператора. Це можна зробити в особистий кабінет на сайті вашого оператора. Зареєструвати номер також можна в будь-якому фірмовому магазині поточного оператора, надавши будь-який документ, що засвідчує особу.

Потім потрібно подати заявку на перенесення номера до нового оператора. Це можна зробити онлайн на сайті оператора або також у фірмовому магазині. Після отримання згоди у фірмовому магазині нового оператора можна отримати нову SIM-картку, на яку буде автоматично перенесено ваш старий номер.

Послуга MNP буде платною для абонента, її розмір встановлюватиме оператор, що приймає. Втім, швидше за все вона буде символічною.

Краще пізно: мобільні оператори запускають довгоочікувану послугу

Ілюстративне фото: (pixabay.com)

Як повідомлялося раніше, мобільні оператори приготували неприємний сюрприз для українців. За словами керівника компанії, деякі споживачі змушені платити за трафік, який вони не використовують. 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся