ua en ru

Мобільні оператори приготували неприємний сюрприз для українців

Мобільні оператори приготували неприємний сюрприз для українців Мобільні оператори в Україні скасують безлімітний інтернет (фото: pixabay.com)

Мобільні оператори вважають недоцільними тарифні пакети з безлімітним інтернетом

Мобільні оператори планують відмовитися від безлімітних пакетів на інтернет. Першим це вирішив зробити "Київстар". Про це заявив керівник компанії Олександр Комаров, повідомляє "Сьогодні".

За словами керівника компанії, деякі споживачі змушені платити за трафік, який вони не використовують. Він мотивує таке нововведення тим, що безліміти несправедливі для тих, хто мало споживає, а платить за необмежений трафік.

За словами Романа Хіміча, консультанта та експерта ринку телекомунікацій, "безліміт" - це всього лише виверт, наживка для споживача. Насправді безліміт також має обмеження. Хіміч стверджує, що всі оператори мають політику "чесного користування безлімітним інтернетом".

Мобільні оператори приготували неприємний сюрприз для українців

Мобільні оператори в Україні скасують безлімітний інтернет (фото: pixabay.com)

Наприклад, при великому навантаженні на мережу, оператор має право обмежити швидкість інтернету. А "Київстар" обмежує абонентів, які протягом дня використали понад 3000 мегабайтів. Після цього значення швидкості інтернету скорочується до 0,8 Мбіт/с.

А в політиці Vodafone кажуть, що доступ до торрентів буде закритий, а швидкість завантаження потокового відео обмежена до 1,2 Мбіт/с. Якщо ж використати телефон або планшет як точку доступу, або модем - безлімітний інтернет теж буде обмеженим.

Експерти кажуть, що такі обмеження потрібні для того, щоб стримати запал деяких користувачів, які за місяць можуть "витягнути" більше 100 000 мегабайт. Такі користувачі перевантажують мережу, що позначається на швидкості інтернету для інших абонентів.

Мобільні оператори приготували неприємний сюрприз для українців

Мобільні оператори в Україні скасують безлімітний інтернет (фото: pixabay.com)

У безлімітних тарифах не передбачена можливість безкоштовної роздачі інтернету іншим користувачам. Приміром, абонентам компанії Vodafone за це потрібно додатково заплатити, підключивши послугу "Mobile Hotspot".

Відмова "Київстару" від безлімітних послуг навряд чи вплине на інших операторів, впевнений Роман Химич: "Це циклічний процес. Оператори то прибирають безлімітні послуги, то додають. Я не думаю, що глобально, щось зміниться", - розповів експерт.

Раніше повідомлялося, що найбільші оператори мобільного зв'язку - "Київстар", Vodafone, Lifecell - у лютому 2019 року скасовують деякі бюджетні тарифні плани для абонентів.