ua en ru

"Момо" загрожує": українські школярі захопилися новою небезпечною грою в соцмережах

"Момо" загрожує": українські школярі захопилися новою небезпечною грою в соцмережах Колаж РБК-Україна

Батьки поділилися історіями, як їх діти стали жертвами цієї гри

Небезпечна гра "Момо", що поширена в соцмережах, в якій дітям і підліткам загрожують і схиляють до суїциду, знову загрожує маленьким українцям. Про це передають "Факти".

Наголошується, що раніше на цю гру натикалися в месенджері WhatsApp, але тепер діти грають в неї і в забороненому "Вконтакте", куди заходять, незважаючи на блокування.

Батьки поділилися історіями, як їх діти стали жертвами цієї гри.

Про два інциденти з київськими школярами розповіла дитячий і сімейний психолог Євгенія Полтенко. До неї звернулася мати 12-річної дівчинки.

"Жінка сама заглянула у соцмережі дочки і знайшла листування з певним (чи певною) "Момо". На аватарці було те саме чудовисько, яке розсилало повідомлення у WhatsApp. Листування шокувало: там були погрози. Невідомий користувач з ніком "Момо" писав дівчинці: "Я тебе знайду і уб'ю. Уб'ю твоїх батьків. Я знаю, де ви живете, знаю адресу", - каже психолог.

За її словами, ці загрози ледь не довели школярку до нервового зриву. Дівчинка потім призналася, що сама знайшла цю гру, але незабаром почала отримувати погрози.

Батьки були змушені ізолювати дитину від соцмереж.

Також Євгенія каже, що до неї звернулися батьки ще одного школяра з аналогічною історією. Психолог не знає, хто в цьому випадку знаходиться по ту сторону екрану — бот чи жива людина, але переконана, що ці два випадки показують - історія з "Момо", на жаль не закінчилася.

Про схожий випадок розповіла мама чотирьох дітей з Боярки Київської області Олена, яка застала свого 10-річного сина за такий листуванням.

"Син сказав, що невідомий користувач з ніком і зображенням "Момо" сам йому написав: "Привіт". Дитина йому відповів. Далі "Момо" написав йому: "Я знаю, де ти живеш. Я тобі знайду". Син злякався. Людина по той бік екрану залякує дітей. З якою метою, не знаю. Можливо, це садист, який хоче довести дитину до нервового зриву або навіть суїциду", - говорить стривожена мати.

У свою чергу психолог звертає увагу батьків, що в підлітковому віці діти дуже вразливі і схильні до чужого впливу, тому потрібно ретельно слідкувати, чим вони займаються.

Раніше повідомлялося, що 30 червня 2018 року в світовій мережі поширилася нова небезпечна гра для підлітків "Момо", яка може довести навіть до самогубства, впливаючи на людей зі слабкою психікою.

Незабаром з'явилася інформація, що смертельна гра "Момо" може з'явитися в Україні.

Нагадаємо, батьків попередили про небезпечну розвагу українських підлітків.

Міжнародний день безневинних дітей - жертв агресії