ru ua

Яна Зінкевич звернулася до волонтерів зі зворушливим привітанням

Яна Зінкевич звернулася до волонтерів зі зворушливим привітанням Фото: Яна Зінкевич (facebook.com-yana.hospitallers)

5 грудня відзначають Міжнародний день волонтерів

Генеральна Асамблея ООН в 1985 році на 40-й сесії у спеціальній резолюції запропонувала урядам відзначати 5 грудня як Міжнародний день волонтерів в ім'я економічного і соціального розвитку".

Волонтерська діяльність є формою благодійної діяльності та ґрунтується на принципах законності, гуманності, рівності, добровільності, безоплатності та неприбутковості. Волонтерство є однією з основ громадянського суспільства.

З нагоди свята, український доброволець-медик, командир Медичного батальйону "Госпітальєри" Яна Зінкевич звернулася до волонтерів з особливим привітанням. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

"Волонтерство - це стан душі, особлива робота серця, коли тобі болить чужа біда; незрозуміла для більшості робота мозку, коли про себе думаєш менше, ніж про інших", - пише героїчна дівчина.

Вона підкреслила, що з тих пір, як волонтерство стало повальним трендом, в строю залишилося тільки невелика частина "справжніх", але в тому і суть, адже відсіялися популісти, горе-волонтери, "працівники на пораненнях", ті, хто на чужій крові будує політичний шлях.

"Багато прекрасних людей розчарувалося, хтось не витримав. Але ви зробили величезний внесок і зігріваєте своїми серцями тих, хто цього потребує. Вітаю вас зі святом! Кожен з вас тримає наше небо!" - звертається до всіх волонтерам Яна Зінкевич.

Яна Зінкевич звернулася до волонтерів зі зворушливим привітанням

Скріншот поста (facebook.com/yana.hospitallers)

Волонтерський рух в Україні набув новий вид у 2013 році з початком Революції Гідності, а потім і з початком агресії Росії. Волонтери отримали велике суспільне і державне визнання, яке проявилося у високих рейтингах довіри, державних і недержавних нагороди, перейменування вулиць тощо. Деякі представники волонтерського руху увійшли у владні структури.

Нагадаємо, що Яна Зінкевич розповіла, де і як можна навчитися себе захищати. Волонтер закликала бажаючих пройти військову підготовку, набір на яку буде останнім у цьому році.