ua en ru

Де наші гроші? Відомий український ВНЗ вляпався в міжнародний скандал

Де наші гроші? Відомий український ВНЗ вляпався в міжнародний скандал Колаж РБК-Україна

Іноземців примусили повторно платити за навчання

Відео: (YouTube/ТСН)

З Донецького медичного університету, філія якого зараз знаходиться у Кропивницькому, відрахували 850 іноземних студентів з 20 країн, стверджуючи, що у них заборгованість. Медики збунтувалися, адже точно впевнені, що оплачували навчання. Про це інформує ТСН.

7 лютого дві сотні майбутніх медиків пікетували деканат установи. Студенти-іноземці проводили страйк, протестуючі проти загроз керівництва вузу відрахувати їх за несплату.

Медики запевняють, що оплатили навчання через посередника, харківську фірму-рекрутера. Хоча університетська адміністрація доводить, що недоотримала від учнів близько 30 мільйонів гривень.

Пізніше виявилося, ніби контора сплачувала відкати ректору університету Петру Кондратенко, і один із керівників вишу отримав два елітних автомобіля. А Кондратенко звинуватив підприємців у створенні каналу нелегальної міграції.

У виданому першим проректором наказі сказано, що відрахованим студентам відтепер буде скасована реєстрація місця проживання та посвідка на проживання в Україні. А все через те, що іноземці не стали платити за семестр по другому колу.

Ректору Кондратенко оголосили підозру у хабарництві і днями будуть обирати запобіжний захід. А у Міносвіті пообіцяли допомогти перевести відрахованих студентів в інші українські медичні вузи. Однак заплатити двічі деяким іноземцям доведеться. Ті, хто навчався на першому або 5 курсі, повинні прослухати лекції знову.

Нагадаємо, у вересні в ізоляторі тимчасового утримання в Мелітополі затримані намагалися влаштувати бунт. Зокрема, вони пошкодили двері, зірвали камери відеоспостереження, а під час заходу спроби бунту деякі з них намагалися нанести собі тілесні ушкодження.

До цього в серпні декількох працівників Лук'янівського СІЗО усунули за допомогу екс-бійцям "Торнадо", які влаштували бунт.