ru ua

"Незворотні зміни клімату": метеоролог розповіла, як Україна може перетворитися на пустелю

"Незворотні зміни клімату": метеоролог розповіла, як Україна може перетворитися на пустелю Фото: Пустеля (pixabay.com)

Метеоролог додала, що це не тільки прогноз, але і прогноз світових експертів

Синоптики і метеорологи розповіли про незворотні зміни клімату в Україні. Про це розповіла начальник відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко, передає видання rian.com.ua.

За її словами, Україна вже в найближчі десятиліття може втратити майже всю сучасну лісостепову зону, яка перетвориться в степ. Адаменко зазначила, що саме аномально спекотна весна свідчить про незворотні зміни клімату.

Метеоролог каже, що кількість посух в Україні буде зростати, і вони будуть частіше спостерігатися.

"Саме неприємне, це те, що вони (посухи) будуть охоплювати все більше територій. Якщо раніше ми спостерігали суховії на півдні країни, то зараз вони дісталися до Києва і активно розповсюджуються на Захід. В цьому році ймовірність прохолодного літа дуже низька. В останні 10 років вона була вище норми, тому очікувати в серпні температуру нижче норми немає жодних підстав", - сказала Тетяна Адаменко.

"Незворотні зміни клімату": метеоролог розповіла, як Україна може перетворитися на пустелю

Фото: Степ (pixabay.com)

Адаменко додала, що це не тільки прогноз, але і прогноз світових експертів.

Метеоролог додала, що в цьому році ймовірність прохолодного літа дуже низька. В останні 10 років температура була вище норми, тому очікувати в серпні температуру нижче норми немає жодних підстав. Досить імовірно, що літо буде дуже посушливим, пожежна небезпека вже зараз досягає 5 класу, вже місяць немає дощів, що збільшує ризики лісових пожеж.

"протягом двох десятиліть лісостеп перетвориться в степ під впливом зміни клімату. Наслідками зміни клімату є його мінливість — колосальні відхилення погоди від своїх середніх значень, наявність нехарактерних явищ. Наприклад, західні області України завжди були сприятливими для сільського господарства з-за помірного клімату і високої вологості, проте в цьому році в регіоні спостерігається колосальна кількість суховіїв, температура на Тернопільщині була вище, ніж у Херсонській області, це свідчить про мінливість клімату", - зазначила Адаменко.

"Незворотні зміни клімату": метеоролог розповіла, як Україна може перетворитися на пустелю

Фото: Степ (pixabay.com)

Що стосується південних територій, то метеоролог стверджує, що вже через 10-20 років вести тут сільське господарство буде неможливо без штучного поливу посівів, і тому систему зрошення полів потрібно розвивати вже зараз.

Раніше синоптики дали прогноз погоди на вівторок, 15 травня.

Хайп-таксі #22: де посмажити шашлики в Києві