ua en ru

"Невимовний біль": у мережі згадують "кіборга", який загинув незадовго до свого 26-річчя

"Невимовний біль": у мережі згадують "кіборга", який загинув незадовго до свого 26-річчя Фото: Євген Яцина (facebook.com)

У день народження бійця згадують його друзі та близькі

Нещодавно Україна вшановувала пам'ять загиблих "кіборгів", а 25 січня 2019 року - день народження героя-кіборга Євгена Яцини, який загинув у Донецькому аеропорту в січні 2015 року, не доживши до свого 26-го дня народження.

В день народження героя Женю Яцину згадують родичі і друзі.

Так, Людмила Кирилова опублікувала на своїй сторінці у Facebook зворушливий пост, в якому згадала, яким був Євген у житті.

"Людина-оркестр" і зірка університетського КВК

"Сьогодні День народження Жені Яцини - "людини-оркестру", зірки університетського КВК, чуйного, сердечного добряка, людини рідкісної душі і гідності", - підкреслила вона.

З Бенею, як багато його називали, дівчина навчалася в університеті. Також вони були сусідами і хорошими друзями, поділилася спогадами Людмила.

"Невимовний біль": у мережі згадують "кіборга", який загинув незадовго до свого 26-річчя

Фото: Євген Яцина (facebook.com)

"А сьогодні Бені немає. Він загинув 3 роки тому, захищаючи Донецький аеропорт.
Останній раз мені довелося спілкуватися з Женею 8 січня 2015 року, за 10 днів до його загибелі. Тоді Беня мені прислав фото з новорічного ранку у дитбудинку, де він у ролі Діда Мороза разом з іншими "кіборгами" дарував дітям радість і відчуття справжнього свята. Ця історія надихнула мого батька на розповідь, яку він присвятив Жені", - написала вона.

"Назавжди в нашому серці"

Людмила також дала посилання на розповідь про загиблого героя.

"Беня, ти назавжди в нашому серці. Невимовний біль за всіх, кого втратила Україна" – додала Людмила Кирилова.

Євген Яцина, позивний "Беня, народився 25 січня 1989 року.

Закінчив Київський національний лінгвістичний університет (КНЛУ), навчався на економічному факультеті. Був одним з найяскравіших студентів ВНЗ: його знали практично всі тодішні студенти, адже він був зіркою університетського КВК. Також його називали "людина-оркестр на прізвисько Беня".

Служив у 90-му окремому аеромобільному десантному батальйоні.

"Невимовний біль": у мережі згадують "кіборга", який загинув незадовго до свого 26-річчяФото: Євген Яцина в ролі Діда Мороза у дитячому садку (facebook.com/lyudmila.kirillova)

Друзі та близькі Євгена розповідають, що на зв'язок останній раз він виходив 18 січня 2015 року, коли знаходився у новому терміналі ДАП. Як стверджують колеги Євгена, він отримав рвану рану щоки і був контужений 19 січня.

Увечері 20-го він потрапив під обвал будівлі ДАП, коли його підірвали бойовики-терористи. Товариші витягли бійця з-під завалів. Євген Яцина отримав переломи обох ніг, сильну травму хребта і не міг пересуватися. Він загинув, не доживши кілька днів до свого 26-го дня народження.

Указом президента герой України посмертно нагороджений орденом "За мужність" ІІІ ступеня.

Нагадаємо, раніше в Одеській області поставили пам'ятник українським захисникам-"кіборгам".

Також пропонуємо згадати, як герої-"кіборги" боролися за Донецький аеропорт.

Відео: Перші загиблі та Майдані (video.rbc.ua)