ua en ru

Новий скандал на Оскарі: кіноакадеміків звинуватили в сексизмі

Новий скандал на Оскарі: кіноакадеміків звинуватили в сексизмі Фото: колаж РБК-Україна

За 91 рік в категорії "найкращий режисер" були номіновані лише 5 жінок

Щодо престижної кінопремії "Оскар" спалахнув черговий скандал, цього разу гендерного характеру - кіноакадемікам дорікнули в тому, що у числі номінантів не виявилося жінок-режисерів і картин, знятих представницями прекрасної статі.

Так, за 91 рік у номінаціях престижної кінопремії "Оскар" в категорії "найкращий режисер" були номіновані тільки п'ять жінок: Ліна Вертмюллер ("Seven Beauties", 1975), Джейн Кемпіон ("The Piano", 1994), Софія Коппола ("Lost in Translation", 2003), Кетрін Бігелоу (The Hurt Locker, 2009) та Грета Гервіг ("Lady Bird", 2017). При цьому Бігелоу стала єдиною, хто коли-небудь перемагав.

Засновниця порталу Women and Hollywood Меліса Сильверстейн дорікнула виборчому органу Академії кінематографічних мистецтв і наук в тому, що вони не зробили нічого, щоб змінити таке несправедливе положення речей. Вона вважає, що ім'я Грета Гервіг, номінованої в 2018 році за картину "Леді Берд", було скрізь, але гроші, історія і зв'язки не допомогли їй виграти.

До "найбільш кричущих недоглядів" вона віднесла ігнорування фільмів Дебри Гранік, Маріель Хеллер, Карін Кусама, Лінн Рамсей та Хлої Чжао.

Сильверстейн вважає, що в подібному виборчому гендерному підході криється політика.

Як повідомлялося раніше, 91-я церемонія вручення престижної кінопремії "Оскар" відбудеться 24 лютого 2019 року традиційно в театрі Dolby Theatre в Лос-Анджелесі.

Також ми писали про те, що український політик і журналіст Володимир Ар'єв стверджує, що деякі депутати у Верховній Раді дозволяють собі хамську і аморальне поведінка по відношенню до дівчат.

Нагадаємо, що в Україні існує нерівність в оплаті праці жінок і чоловіків. На даний момент 60% жінок працюють на низькооплачуваних посадах. А часом, оплата праці для жінок і чоловіків відрізняється навіть на одних і тих же посадах.