ua en ru

Особливості інфаркту у жінок: як правильно розпізнати симптоми

Особливості інфаркту у жінок: як правильно розпізнати симптоми Фото: колаж РБК-Україна

Бажання перетерпіти біль та відмахнутися від лікарів призводить до тяжких наслідків

Виконувачка обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун розповіла, чим відрізняється інфаркт у жінок від серцевого нападу у чоловіків. Вона наголосила, що через ці особливості жінки іноді не вчасно звертаються за медичною допомогою, що може призвести до тяжких наслідків та навіть до летального результату.

Глава МОЗ навела рекомендації Американської Асоціації Серця про те, як розпізнати інфаркт, що робити і як знизити ризик.

До інфаркту приводить критичне зменшення або припинення в певній ділянці надходження крові до серця. Це трапляється від звуження коронарних судин через атеросклероз або тромб. Ділянка серця, яка не одержує кисень, поступово вмирає. Тому дуже важливо вчасно відновити кровообіг у серці.

Серцевий напад проявляється пекучим або стискаючим болем або дискомфортом і вагою за грудиною. Це триває кілька хвилин, але може повторюватися. За словами людей, які це пережили, на них ніби слон сидів.

Однак у жінок симптоми можуть проявлятися інакше:

  • Можуть боліти одна чи обидві руки, шия, плечі, щелепа чи живіт
  • Часто болить між лопатками
  • Дихання може стати частим і поверхневим, але при цьому нічого не болітиме
  • Може з'явитися виражена слабкість, кинути в холодний піт, або виникне запаморочення і нудота

Американські кардіологи відзначають, що жінки дуже бояться не стільки інфарктів, як госпіталізації, тому і намагаються біль і дискомфорт просто перетерпіти. Проте це призводить до ще більшого підриву здоров'я і втрати дуже важливого часу для застосування найбільш ефективних сучасних методів лікування інфаркту.

Супрун закликала українок, якщо з'явилися такі симптоми - негайно викликайте швидку.

Також рекомендується прийняти ацетилсаліцилову кислоту, яка зупиняє згортання крові і утворення тромбів.

"Якщо в людини поруч із вами зупинилося дихання, перш за все телефонуйте 103 і зробіть непрямий масаж серця, поки дихання не відновиться", - написала Супрун у своєму Facebook.

Особливості інфаркту у жінок: як правильно розпізнати симптоми

Скрін: facebook.com/ulanasuprun

Як повідомлялося раніше, Уляна Супрун розповіла, що під час прийому ліків необхідно уважно стежити за своїм раціоном.

Також ми писали про те, що нещодавно група вчених із США і Фінляндії провела глобальне дослідження, в якому з'ясувала, який вік є найнебезпечнішим у чоловіків і жінок з точки зору стану здоров'яя.

Нагадаємо, в.о. голови МОЗ Уляна Супрун раніше розповіла, що у світі стрімко зростає кількість випадків захворюваності на рак яєчок.

Дивіться також:

Відео: РБК-Україна