ru ua

Патріотизм маленького сина загиблої учасниці АТО зворушив соцмережу

Патріотизм маленького сина загиблої учасниці АТО зворушив соцмережу Фото: Син загиблої АТОшницы хоче стати солдатом (РБК-Україна)

Катерина Носкова служила в 17-му батальйоні 57-ї бригади

П'ятирічний син загиблої учасниці АТО Тимофій хоче стати солдатом, як його мама. Про це написала журналістка Віолетта Кіртока на сторінці спільноти "Народний герой України" у Facebook.

alt

Скріншот поста з аккаунта facebook.com/hero.ukraine

Катерина Носкова, яка служила в 17-му батальйоні 57-ї бригади, 16 серпня 2015 року потрапила під обстріл од Горлівкою. Жінка витягувала поранених бійців, але сама отримала смертельне поранення.

"За порадою психологів бабуся, Катіна мама, сказала дитині, що його мама тепер на зірочці. Дуже часто тепер, виходячи на поріг будинку в Знамянке, хлопчик піднімає голову в небо і каже: "Я бачу маму!" Зовсім недавно він сам зрозумів, що мама померла. На кладовищі на могилі Каті дитина вимовляє: "Коли я виросту, теж стану солдатом". Ніна Іванівна, бабуся, на це відповідає: "Синку, війна вже тоді закінчиться, не треба буде тобі воювати". "Я все одно буду солдатом", – упевнений Тимофій", – написала Кіртока.

alt

Скріншот поста з аккаунта facebook.com/hero.ukraine

Носкова пішла служити в АТО 18 лютого 2015 року відразу після того, як на фронт пішов її чоловік.

"Катя так пояснила своє рішення йти воювати: "Я не можу сидіти і чекати, поки постукають в наше вікно і змусять мене борщ ворогам варити". А після візиту до військкомату прийшла вся скуйовджена: "Мама! Я там бачила тридцятирічного чоловіка, який тримав маму за руку і повторював: "Я не хочу йти на війну"! І він такий не один. На кого тоді сподіватися?" Донька просила мене: "Ти повинна підтримати мій вибір". А як же Тимоша? Він же маленький? – питала я її. "Він виросте і зрозуміє мене!" – відповіла Катя. Хіба я могла її втримати?" – переповіла журналістка розмову з мамою Катерини.

altФото: Син загиблої учасниці АТО Тимоей (facebook.com/hero.ukraine/Violetta Kirtoka)

У п'ятницю, 9 червня, у Кропивницького синові учасниці АТО вручили нагороду "Народний герой України", яка посмертно присуджений його мамі.

Раніше з'явилися подробиці про героїчно загиблого на Донбасі бійця АТО.