ua en ru

Перехід на літній час: як переведення годинника вплине на здоров'я

Перехід на літній час: як переведення годинника вплине на здоров'я Фото: Перехід на літній час (колаж РБК-Україна)

Як перехід на літній час у березні 2019 року вплине на здоров'я українців – у матеріалі Styler

В Україні переведуть годинники на літній час 31 березня. Поступове налаштування на довший день і коротшу ніч та переведення стрілок годинника – звична для України практика, яка існує у нас вже багато років.

Переведення годинника в Україні відбувається двічі восени - на "зимовий" час і навесні – на "літній" час. Згідно постанови Кабміну "Про порядок обчислення часу на території України" від 13 травня 1996 року, навесні переводять стрілки годинника на годину пізніше, а восени – на годину раніше.

Не дивлячись на те, що до такої практики в нашій країні вже давно звикли, все ж перехід на літній час може негативно вплинути на здоров'я.

Як саме перехід на літній час впливає на стан здоров'я українців і як уникнути негативного впливу переведення годинника?

Перехід на літній час: як переведення годинника вплине на здоров'яФото: Перехід на літній час може викликати перепади настрою, слабкість і проблеми із серцево-судинною системою (pixabay.com)

Часто це негативно впливає на самопочуття навіть абсолютно здорових людей. Наприклад, можуть виникати порушення сну і зміна настрою. Втім, лікарі часто кажуть, що перехід на літній час шкідливіший, ніж перехід на зимовий. Бо тоді людина спить на годину менше. А от під час переходу на зимовий час – на годину більше.

Як відомо, спати потрібно не менше 7-8 годин на добу, щоб почуватися здоровим, тому переведення годинника може вплинути на якість сну. В такому випадку лікарі радять лягти спати раніше, щоб не відчути негативного впливу.

Більш негативно переведення годинника впливає на тих, хто має серцево-судинні хвороби. У них може "скакати" тиск, прискорюватися серцебиття. До того ж, особливо уважно до свого здоров'я радять ставитись тим, хто має будь-які хронічні хвороби. Також – вагітним жінкам та мамам, які годують дитину груддю. Також треба дуже уважно поставитись до стану здоров'я малюків та прослідкувати, щоб вони добре висипалися.

Перехід на літній час: як переведення годинника вплине на здоров'яФото: У період переведення годинника треба добре висипатися, нагадують лікарі (pixabay.com)

Перехід на літній час може призвести до дратівливості, перепадів настрою. На відміну від переведення годинника на зимовий час, навесні людина може відчувати млявість, слабкість.

Лікарі радять добре висипатися, але не тільки в день переведення годинника, а завжди. Треба взяти собі за правило лягати за годину-дві до опівночі, і тоді зранку ви матимете значно більше сил для того, щоб бадьоро розпочати новий робочий день. Також лікарі радять активно рухатися, адже це – ще один важливий чинник хорошого самопочуття і міцного здоров'я.

Нагадаємо, раніше стало відомо, навіщо потрібно переходити на літній час. Також у статті були названі "плюси" та "мінуси" переведення годинника навесні в Україні.

Крім того, повідомили, скільки визначних і важливих дат чекає на українців у 2019 році.