Супрун розповіла, чому це шкідливо з медичної точки зору
Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун пояснила, чому лінійки на 1 вересня - пережиток радянської традиції, від якого давно час відійти в українських школах. Про це вона розповіла на своїй сторінці в Facebook.
Супрун зазначила, що у розвинених країнах немає виснажливого вишиковування, стояння під сонцем або дощем, вислуховування безкінечних промов, адже це шкідливо передусім з медичної точки зору.
Фото: facebook.com/ulanasuprun
"Щороку читаємо новини про те, що діти втрачають свідомість на шкільних лінійках. При чому неважливо, чи проводяться вони на вулиці, чи у приміщенні. Адже натовп людей, стояння на одному місці, спека чи задуха погано впливають на здоров’я. У сонячну погоду дитина може отримати тепловий удар чи опік шкіри, знепритомніти, почати блювати, почуватись дезорієнтованою. Так само не додасть здоров’я стояння під дощем", - написала Уляна.
Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)
За її словами, окрім фізичних негараздів від лінійок, вони також не на користь психічному здоров’ю. Скупчення незнайомих людей може викликати у дітей стрес, особливо в наймолодших школярів.
Тож МОЗ України однозначно не рекомендує проводити лінійки.
"Хіба не краще замінити їх цікавими, інтерактивними уроками? Проте, якщо лінійки уникнути неможливо, ось кілька порад, як мінімізувати ризики: Передусім треба подбати про захист від пекучого сонця та теплової травми. Якщо це неможливо - максимально обмежити час лінійки. Подбайте, щоби в школярів був доступ до питної води. А також поруч був медпрацівник, який може надати першу допомогу в разі потреби", - радить в. о. міністра.
Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)
Уляна вважає, що перед лінійкою необхідно хоча би попередньо влаштувати знайомство дітей між собою.
"Навіть якщо це вже не першачки, перед початком офіційного заходу варто зібратись разом, познайомитись з новачками, поділитись літніми враженнями, чи зробити завдання, яке зміцнює команду", - вважає глава МОЗ.
Також Супрун радить пояснити дітлахам, навіщо потрібен подібний захід та яка роль їхнього класу в ньому.
"Це може бути й підтримка менших, і виступ, і вітання промовців. А ще, спроба пояснити мету дітям часто допомагає саме дорослим усвідомити непотрібність, та, подекуди, й безглуздість окремих справ та ідей. Є стільки цікавих речей, щоби весело та з користю провести час. Не треба його гаяти на радянські "урочистості", - підсумувала вона.
Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)
Нагадаємо, Уляна Супрун порадила, як правильно підготувати дитину до школи.
Ще вона повідомила, як зберегти здоров'я і мінімізувати вплив стресу на організм
А також Супрун розповіла, як вберегтися від небезпечних бактерій.
Що ви не знали про Уляну Супрун