ua en ru

Плоскогубці і насильство: засуджені розповіли про жахи Бердянської колонії

Плоскогубці і насильство: засуджені розповіли про жахи Бердянської колонії Фото: pixabay.com

Насильству піддаються новенькі, які надійшли в колонію

Насильство в Бердянській колонії №77 переходить всі межі. Ув'язнені розповіли, що працівники колонії та їх помічники серед засуджених не соромляться використовувати голки, плоскогубці, а також зґвалтування для того, щоб отримати гроші. Про це повідомляється в розслідуванні "Слідство.Інфо".

Батьки ув'язнених перераховують кошти на картки невідомим людям, лише б проти їх рідних не посилювалися репресії.

Виправна колонія №77 має мінімальний рівень безпеки із загальними умовами тримання. Тут відбувають покарання вперше засуджені чоловіки, за злочини невеликої та середньої тяжкості.

За словами інформаторів, в основному силу до ув'язнених застосовують старший днювальний дільниці карантину Валерій Саміло, п'ятеро ув'язнених-днювальних і троє співробітників колонії: Василь Глушич, Олександр Попов, Андрій Бєлов.

В колонії використовують наступну схему вимагання. Спочатку новеньких дуже сильно б'ють, потім їх катують і вимагають, щоб їх рідні їм переслали гроші, тоді приниження зменшуватися. При цьому більшість рідних в'язнів пересилають кошти.

Наприклад, 18-річний ув'язнений Денис Кметь зателефонував своїй матері з колонії і попросив, щоб вона протягом 5-6 днів відіслала йому 15 тисяч гривень. Він пояснив, що ці кошти йому потрібні для нормальної роботи в колонії.

Відео: YouTube/Слідство.Інфо

Свого сина вона побачила тільки під час судового засідання - по відеоконференції.

"Він дуже погано розмовляв. Сидів збоку, його було дуже погано видно і тільки сльози. Ймовірно, поряд сидів представник адміністрації колонії. Він говорити майже не міг, рота відкрити не міг. Було видно, що його били і ніби крем на обличчя нанесли. Тоді я почала бити на сполох", - розповіла мати хлопця.

Після цього жінка звернулася за допомогою до правозахисників. 9 лютого 2019 року помічник нардепа разом з активістами відвідали колонію без попередження.

У карантинному відділенні, де в'язні залишаються два тижні після прибуття, комісія звернула увагу на ув'язнених з синцями, які не визнавалися звідки у них каліцтва.

Відео: YouTube/Слідство.Інфо

Але один ув'язнений розповів, що відбувається в колонії.

"Викликає до себе Саміло в каптьорку. Засуває руку за шафу і витягує биту алюмінієву, на ній ще наклейка "Бандитка". І починає бити. У дільниці карантину вставляли голки під нігті, плоскогубцями затискали пальці. А на загоні брали голку, пісок і пхали сюди (укладений показав на гнійну рану на кисті, - ред.). Били в оперчастині. Говорили, якщо будемо щось говорити, то ще гірше буде", - розповів засуджений на рік позбавлення волі Сергій Подложнюк.

Один з працівників колонії розповів, що тут вмирають люди, але адміністрація закриває рот, тим хто багато говорить.

Нагадаємо, що ми писали про те, чому створення Єдиного реєстру вигідно злочинцям.

Раніше повідомлялося, що вперше під суд піде чоловік, який знущався над дружиною.