Щоб комунальники почистили тротуар, він повинен називатися "тротуаром"
Ні для кого не секрет, що в Києві жахлива ситуація з прибиранням снігу на вулицях. Лише за вихідні дні через ожеледь травмувалося понад 200 киян. Корреспондент Styler спробувала з'ясувати, чому комунальники відмовляються чистити тротуари на прибудинкових територіях. Виявилося, що причина криється в грубій бюрократичній помилці.
У жовтні цього року на Лісовому масиві (Деснянський район) був відремонтований заїзд до трьох житлових будинків, що знаходяться по вулиці Шолом-Алейхема. Ремонтники також подбали і про пішоходів - проклали якісний тротуар з бордюром - і навіть зробили ніші під сміттєві баки, які стоять у торці будинків. Вони облаштували своєрідні "косі доріжки" з асфальту прямо по газону, щоб люди могли мати доступ до під'їздів, не обходячи згадані вище контейнери по проїжджій частині.
Зазначимо, що цей заїзд є єдиною можливістю для автомобілістів дістатися до більш десяти житлових будинків. Відповідно, рух досить активний. Та й пішоходів завжди багато, оскільки поруч автобусна зупинка.
Проте, від самого першого снігопаду в листопаді, тротуари ніхто не чистив і, очевидно, не планував. Пішоходи, які бояться потрапити під колеса, змушені прокладати собі шлях по обледенілому тротуару, розчищення якого є прямим обов'язком ЖЕКу, оскільки цей тротуар відноситься до прибудинкової території.
Той самий тротуар, який на момент зйомки вже суттєво протоптаний пішоходами (фото: кореспондент Styler)
Корреспондент Styler звернулася до ЖЕКу №301, який обслуговує дану ділянку, з питанням, чому пішоходи змушені ходити по дорозі, піддаючи своє життя небезпеці і утруднюючи рух автомобілів, якщо поруч є чудовий новий тротуар.
На що вона одержала несподівану відповідь - тротуар проклали, але в документації ЖЕКу він як і раніше проходить, як газон, а газон від снігу вони чистити не зобов'язані. При цьому, начальниця ЖЕКу, яка представилася Катериною Василівною, сказала, що за розчищення газону двірникам платять 30 копійок за метр квадратний, а за прибирання тротуару від снігу - 60 копійок. І ніхто за 30 копійок не хоче колоти обмерзлий тротуар.
"Вічні льоди" (фото: кореспондент Styler)
Після звернення в службу "1551" начальниця ЖЕКу зателефонувала і попросила зняти заявку, оскільки, цитуємо: "Тамара (двірник - Ред.) дньом прийшла, льод побила, сіллю посипала".
"Косу доріжку" до під'їзду чомусь відразу розчистили по "вартості газону", а про решту тротуару - забули (фото: кореспондент Styler)
На що наш кореспондент відповіла, що півгодини тому фотографувала нерозчищений тротуар без будь-яких змін і може надати фото, як доказ зухвалої брехні. На наступний день двірник Тамара таки прийшла і стала бити лід, чистити сніг, сипати сіллю.
Питання: чому не можна було зробити це ще тоді, коли сніг тільки випав і не встиг перетворитися на суцільну льодяну кірку? Відповідь: бо це не тротуар, а газон.
Той самий тротуар після "розчищення" (фото: кореспондент Styler)
До речі, в Києві на авто впала брила льоду і пробила дах - жінці пощастило, що вона в цей момент не перебувала в машині.
Раніше ми писали про те, що в Києві у вівторок, 22 січня, відключили холодну воду на шести вулицях у зв'язку з аваріями на мережах водопостачання.
Нагадаємо, ми повідомляли про те, що в Харкові двоє людей було важко травмовано через падіння льоду з даху будинку.
Відео: РБК-Україна