Підписання декларації з лікарем: Супрун повідомила про шахрайство

Четвер 03 травня 2018 08:28
Підписання декларації з лікарем: Супрун повідомила про шахрайство
Фото: Уляна Супрун (РБК-Україна)

Українців попередили про "фіктивні" декларації

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун повідомила про шахрайство з деклараціями. Про інцидент вона розповіла на своїй сторінці в соцмережі в Facebook.

Супрун підкреслила, що лікарі і уповноважені особи, які підписують декларації про вибір лікаря в медичних установах, не мають права вносити в систему персональні дані пацієнта без його відома і підписи.

"Мені стало відомо про випадок, коли людина прийшла до медичного закладу, щоб підписати декларацію з лікарем, якого вибрала, однак виявилося, що в електронній системі охорони здоров'я вже містяться її персональні дані та декларація, яку вона ніколи не підписувала", - розповіла Супрун.

"Як вони там опинилися - ми обов'язково з'ясуємо і всі причетні понесуть відповідальність. Лікарі та уповноважені особи, які підписують декларації про вибір лікаря в медичних установах, не мають права вносити в систему персональні дані без відома і підпису пацієнта", - зазначила в. о. міністра.

"Це шахрайство з метою заволодіння державними коштами і відповідальність за такі дії буде відповідна до Кримінального кодексу", - підкреслила Супрун.

"Перед початком виплат, працівники Національної служби здоров'я уважно вивчатимуть всі декларації, які надійшли від медустанов. Якщо вони будуть стикатися з подібними ситуаціями і від медустанов не буде надано розумних пояснень - Служба передаватиме заяви до компетентних органів", - додала вона.

"Якщо ви звернулися до лікаря і опинилися в подібній ситуації, ви можете подати заяву про припинення декларації в довільній формі або підписати декларацію з іншим лікарем - попередня декларація в системі автоматично анулюється", - пояснила Супрун.

"Ви також можете звернутися зі скаргою в той заклад, де була підписана декларація про вибір лікаря і використані персональні дані без вашого відома", - додала в. о. міністра.

"Лікарю в такому випадку слід повідомити про це службу підтримки медичної інформаційної системи, до якої він підключений, і керівнику медичної установи, де була внесена декларація без відома пацієнта. У той же час лікар на прохання пацієнта може підписати з ним нову декларацію. Стара анулюється автоматично", - пояснила Супрун.

Підписання декларації з лікарем: Супрун повідомила про шахрайство

Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)

Нагадаємо, з 1 квітня 2018 року українці почали підписувати декларації з лікарями, дані яких вносяться в єдину електронну систему. З липня лікарі отримуватимуть гроші за обслуговування українців, з якими підписані декларації.

Раніше Супрун розповіла, як боротися з "добровільними" внесками в лікарнях.

До речі, Супрун розповіла, як уберегтися від харчових отруєнь під час пікніків.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся