ru ua

Засуха і неврожай: синоптик прогнозує Росії "повний крах"

Засуха і неврожай: синоптик прогнозує Росії "повний крах" Фото: Неврожай в Росії (колаж РБК-Україна)

Народний синоптик Леонід Горбань дав невтішний прогноз для Росії

Лютий цього року буде морозним, впевнений народний синоптик Леонід Горбань. А ось весна і літо 2019 року будуть спекотними як в Росії, так і в Україні, говорить він. Такий прогноз на майбутні місяці весни і літа він дав у коментарі для Styler.

Він вважає, що через посуху в цьому році Росію чекає неврожай.

"Урожай зменшиться на 25-30%"

За його словами, через спекотну погоду навесні і влітку по всіх областях Російської Федерації буде простежуватись падіння рівня врожаю.

"Урожай зменшиться на 25-30%. Це дуже суттєво! Я недавно зробив розрахунок по Краснодарському краю, і мій прогноз підтвердився. Там зниження врожаю буде ще більше, близько 30-35%. Вони – важливі постачальники пшениці всередині країни, але цього року великих поставок з цього регіону чекати не варто", - говорить Горбань.

Засуха і неврожай: синоптик прогнозує Росії "повний крах"Фото: Росію цього року чекає тотальний неврожай, вважає Леонід Горбань (pixabay.com)

Але, за його словами, це іноді відіграє і позитивну роль:

"Працівники сільського господарства кажуть: хоча б раз у п'ять років неврожай – це може навіть і добре. Адже тоді хоч трохи піднімається закупівельна ціна. Адже перекупники закупівельні ціни дуже знизили. А так, може, ціна хоча б трохи зросте".

"Земля буде висихати 5-сантиметровим шаром"

"Будуть так звані суховії. Переважатиме вітер зі сходу, з Поволжя. А це принесе суху погоду, дощі випадатимуть рідко. Земля буде висихати 5-сантиметровим шаром, тому що будуть переважати сильні вітри і палюче сонце", - говорить він.

Урожай ярих культур в Росії буде низьким, каже Горбань.

"Якщо урожай буде, то 12-14 центнерів з гектара. Це повний крах по яровим культурам. Дай боже, щоб я коли-небудь помилився! Адже якщо мій розрахунок правильний, то це дуже погано", - додає народний синоптик.

Втім, за його словами, неврожаю також варто очікувати не тільки в Росії, але і в Херсонській, Одеській, Миколаївській областях та в Криму.

Нагадаємо, раніше синоптик пояснила, коли в Україну прийде похолодання.

Також нещодавно спрогнозували похолодання у лютому 2019 року