ua en ru

Допомога військовим: розкрита нахабна схема шахрайства

Допомога військовим: розкрита нахабна схема шахрайства Фото: Шахраї (колаж РБК-Україна)

Злочинці наживаються на волонтерах, які збирають кошти військовим, каже Станіслав Кушнаров

Шахраї з кожним днем придумують все нові схеми "розводу" українців. Зокрема, шукають в ЗМІ і соцмережах публікації про те, що йде збір коштів на лікування якійсь людині, а потім телефонують волонтеру, щоб запитати дані його картки. Таким чином вони можуть зняти з рахунку волонтера будь-яку суму.

Про це у коментарі Styler розповів волонтер ГО "Єдність та допомога" Станіслав Кушнаров.

"Ми двічі стикалися з подібним шахрайством. Дзвонили один раз мені, а другий раз – родичам бійця, якому ми тоді збирали гроші. Намагалися вкрасти кошти з карти", - говорить він.

Номер телефону нібито заблокували

Буквально кілька днів тому був новий випадок з шахраями, згадує Кушнаров.

"Вони надіслали запит одному з мобільних операторів про блокування картки. На мій номер прийшов код від оператора, щоб підтвердити блокування. Шахраї відразу ж зателефонували, сказали, що "якісь інші шахраї" зробили заявку на блокування карти. Попросили повідомити код, який мені прийшов, інакше карта буде заблокована", - пригадує волонтер.

При цьому шахраї представилися службою технічної підтримки мобільного оператора.

"Звичайно, не можна повідомляти їм ніякого коду. Нахабство шахраїв просто зашкалює!" - наголошує Станіслав Кушнаров.

Представилися неіснуючою компанією

У другому випадку шахраї телефонували і представлялися компанією Transfer Money Pay, яка нібито займалася підтримкою міжнародних грошових переказів.

"Вони говорили, що нібито переказ на нашу карту від такої-то людини "завис десь по дорозі з-за кордону". Словом, щось незрозуміле придумали. Потрібно було підійти до банкомата і виконати "ряд нескладних дій", інакше гроші нібито так і залишаться "висіти в повітрі", - говорить він.

Допомога військовим: розкрита нахабна схема шахрайстваФото: Шахраї телефонували волонтеру і дружині учасника АТО, якому була потрібна допомога (РБК-Україна)

Волонтер підкреслює: ні в якому разі не треба повідомляти реквізити карти, такі як термін її дії та CVV-код.

"Вони представилися неіснуючою компанією, адже такої контори як Transfer Money Pay взагалі не існує. Дзвонили і мені, і дружині бійця, якому збирали гроші на лікування", - каже він.

Крім того, що не треба повідомляти і публікувати інші цифри з карти, крім її номеру, треба уважно ставитися до схеми так званого "блокування номера телефону".

"Якщо вам погрожують тим, що карта нібито "заблокована", - не реагуйте. Якщо ви повідомите їм код, то шахраї можуть забрати ваш номер собі на якийсь час. І поки людина зрозуміє, що до чого, вони тим часом можуть зайти в програму, наприклад, "приват 24", і зняти звідти всі ваші гроші", - нагадує він.

Нагадаємо, раніше екс-лікар Інституту Раку вибачилася перед ветераном АТО напередодні його від'їзду на лікування в Туреччину.

Також нещодавно волонтери випустили благодійний арт-календар.

Відео: Герої, загиблі у січні 2019 року (video.rbc.ua)