ru ua

Прогноз погоди на 2018 рік: "тропічне" літо і дуже сніжна зима

Прогноз погоди на 2018 рік: "тропічне" літо і дуже сніжна зима Колаж (РБК-Україна)

Народний синоптик представив прогноз на наступний рік

Народний синоптик Леонід Горбань розповів, якого літа і зими чекати українцям у 2018 році. За його словами, зима ще порадує людей снігом, а літо буде дуже спекотним. Про це повідомляє "Сегодня".

У своїх прогнозах Горбань керується старовинною методикою так званого "Брюсова календаря", якому розрахунки погоди ведуться за допомогою числових рядів планет і народним прикметам. Річний погодою керують по черзі Сонце, Місяць і п'ять планет: Меркурій, Венера, Марс, Юпітер, Сатурн. Минулий рік був роком Сонця, що наступив — роком Венери, наступний пройде під знаком Меркурія.

Як визнає Горбань, точність усередненого прогнозу для всієї України становить приблизно 75%, але для окремих регіонів ймовірність його розрахунків досягає 95%. У минулому році народний синоптик, зокрема, вірно передбачив лютневі холоди, запізніле, але спекотне літо, ранню дощову осінь.

"Рік Венери — більше сирbq, ніж сухий. Весна очікується прохолодна і сира: холодний березень, також не будуть спекотними і посушливими квітень і березень. Літо — помірно вологе і тепле. Роки Венери урожайні на колосові культури, але небезпека в тому, що в період їх збирання бувають сильні дощі, носять затяжний характер, що призводить до втрати врожаю. Осінь спочатку тепла, а потім холодна, вже в кінці жовтня, можливі морози. Зима помірна, спочатку сухий, потім холодна, дуже сніжна, що призведе до великого розливу річок", сказав Горбань.

Прогноз погоди на 2018 рік: "тропічне" літо і дуже сніжна зимаСкріншот (segodnya.ua)

Укргідрометцентр і вчені-кліматологи, на відміну від народника, стверджують, що навіть приблизний прогноз погоди скласти складно, так як на неї впливають багато непросчітиваемих факторів, наприклад, сонячна активність, виверження вулканів, поведінка Світового океану. Але усі вони визнають, що за останні 5-6 років погода, як в Україні, так і в світі, стала більш нестійкою.

"2018 рік очікується середньостатистичним, можливо, більш дощовим, ніж зазвичай. Як і в попередні 2-3 роки з-за глобального потепління можливі часті перепади температур, особливо влітку жарка погода ненадовго зміниться прохолодною, потім знову спека, знову грози", — повідомив заступник начальника Укргідрометцентру Анатолій Прокопенко.

Нагадаємо, що через аномальну погоду в Україні раніше часу прокинулися бабаки.