ua en ru

На роботу на лебідці: як окупанти знущаються над жителями Криму

На роботу на лебідці: як окупанти знущаються над жителями Криму Колаж РБК-Україна

Місцевих жителів позбавили дороги, пляжу, парку та єдиного магазину

Мешканці селища Утьос, яке знаходиться на Південному березі окупованого Криму залишилися без дороги і магазинів через те, що господарі колишнього маєтку князів Гагаріних перегородили частину селища парканом. Спочатку вони відрізали жителів від парку, потім від пляжу, а тепер і від єдиного продуктового магазину.

Скандал в селищі Утьос почався після окупації Криму. Регіна Махота багато років тому отримала у спадок від бабусі будиночок, який знаходився на території колишнього маєтку князів Гагаріних, який в радянський час перетворився в санаторій "Утьос". Жінка все життя прожила в цьому будинку, зараз там живуть сім'ї дітей. Крім них, в схожих будиночках живе ще три сім'ї.

У радянський час і після того, як Україна стала незалежною, проблем у жителів "Утьосу" не виникало. Вони могли спокійно пересуватися по території, ходити в селище, в магазин, на роботу, спускатися до зупинки, щоб дістатися до Партеніта, де є інші магазини та аптека.

Але в 2016 році колишній санаторій відгородили величезним парканом, посилаючись на "антитерористичний режим", придуманий окупантами. Паркан перекрив вихід до пляжу, до парку і до мису Плака.

А для тих, хто проживав на території "Утьосу" придумали спеціальні перепустки, які діяли чомусь з 9 ранку до 11 вечора. Як повідомила Регіна Плахота, паркан обмотали колючим дротом і обмазали солідолом, щоб місцевим жителям не захотілося порушити режим.

Після обурення мешканців, керівництво санаторію встановило для них залізну драбину на в'їзді в санаторій. На якийсь час сутички з охороною припинилися.

На роботу на лебідці: як окупанти знущаються над жителями Криму

Фото: Сходи для жителів (primechaniya)

При цьому користуватися єдиною і безпечною дорогою через територію санаторію їм практично заборонили. Саме по цій дорозі мешканці спускалися в селище, а діти ходили в школу.

Далі керівництво санаторію встановило плату за вхід через головні ворота санаторію – 200 рублів.

"Роблячи територію закритою, нас просто виживають, але діватися нам нікуди, тому доводиться жити в умовах комендантської години, а тепер і з порожніми холодильниками", - поскаржилася Регіна.

Після численних скарг жителів селища на те, що їм перекрили вихід на пляж, прокуратура повідомила, що огорожу знесено. Але виявилося, що її ніхто не чіпав.

"Приїхали, зняли замок і все. Коли вони поїхали, пропускний режим знову запрацював. Потрапити за паркан можна було тільки за паспортом або за гроші", - розповіла Плахота.

А нещодавно паркан знову виріс – тепер їм відгородили єдиний в селищі продуктовий магазин, де купували продукти всі місцеві жителі.

"Це приватний магазин, він розташований так, що пройти можна тільки через санаторну дорогу. Відрізавши його парканом, нас залишають без можливості купувати їжу", - пояснила Регіна.

А ось влада Алушти, яка раніше заявляла, що всі місцеві жителі можуть користуватися пляжем, парком і ходити в магазин, раптом заявили, що паркан стоїть законно. Пояснили, що в постанові прокуратури зазначено про те, що санаторій має бути закритим по всьому периметру, тому що він порушує закон про парково-архітектурну зону.

Тобто, потрапити на територію санаторію можна буде тільки зі спеціальним дозволом і тільки організованій туристичній групі. При цьому влада Алушти стверджує, що потрапити в магазин можна і пообіцяли, що найближчим часом відкриють для жителів селища кіоски.

Місцеві жителі підтвердили, що можна і показали лебідку, на якій продавець добирається в магазин на роботу.

Відео: YouTube/Wasily Crimea

Як повідомила власниця магазину, її просто виживають з законно придбаної землі, так як хочуть побудувати там торговий центр.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що окупанти почали "пресувати" кримських медиків.

А також розповідали про те, що Крим знаходиться на межі кризи.