ru ua

Росія оголосила в міжнародний розшук українського пранкера

Росія оголосила в міжнародний розшук українського пранкера Євген Вольнов (YouTube/Євген Вольнов)

Пранкеру загрожує тюремне ув'язнення в РФ

Український пранкер Євген Вольнов (справжнє ім'я – Микита Кувиков), який зробив ряд жорстоких телефонних розіграшів, пов'язаних з пожежею в ТЦ "Зимова вишня" в Кемерово, оголошений Росією в міжнародний розшук. Про це повідомляє "Интерфакс".

"Кувикова оголошено постановою слідчого в міжнародний розшук", – повідомила прес-секретар Басманного суду Юнона Царьова.

За її словами, згідно з клопотанням слідчого, пранкеру заочно пред'явлено звинувачення за статтею 282 Кримінального кодексу РФ (збудження ненависті або ворожнечі).

Покарання за цим звинуваченням передбачає штраф у розмірі від 300 до 500 тисяч рублів або позбавлення волі на строк від двох до п'яти років.

Царьова повідомила, що Басманний суд санкціонував арешт Микити Кувикова. Термін арешту пранкера з України становить два місяці з моменту екстрадиції або затримання на території РФ.

Раніше Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу щодо українського пранкера Євгена Вольнова.

"За даними слідства, вказана особа публічно, з використанням мережі Інтернет та засобів масової інформації поширювала неправдиві відомості про кількість загиблих при пожежі в Кемерово, вводячи в оману родичів загиблих і постраждалих, таким чином намагаючись дестабілізувати ситуацію", – повідомили в прес-службі комітету.

Вольнов подзвонив в морги міста Кемерово і повідомив про 300 загиблих під час пожежі. Також представившись співробітником адміністрації російського президента, "за особистим розпорядженням Путіна" відправив працівників однієї з клінінгових компаній прибрати "сміття" – квіти, свічки та іграшки, які росіяни принесли до місця загибелі відвідувачів ТЦ "Зимова вишня".

Відео: Вольнов розповів про цілі дзвінків в Кемерово (YouTube/Євген Вольнов)

До речі, журналіст розповів, як трагедія в Кемерово змінила росіян.