ua en ru

Російський політолог назвав єдиний механізм повернення Криму

Російський політолог назвав єдиний механізм повернення Криму Фото: Андрій Піонтковський (facebook.com/news.novosti)

Він вважає, що силовим шляхом відбити у Росії окупований Крим Україна не зможе

Російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський розповів, яким він бачить шлях повернення Криму Україні, передає "Апостроф".

"Єдиний механізм повернення Криму – це падіння путінського режиму. Так що це залежить від Росії і, частково, від Заходу. А Україна просто повинна чекати цього часу. В України достатньо сильна армія, якої взагалі не було в березні 2014 року. Зараз Україна здатна відбити будь-яку подальшу російську агресію, тому Москва ніколи не піде на ескалацію", - зазначив експерт.

Піонтковський також заявив, що поїздки Путіна в Крим повинні підкреслювати його роль в анексії півострова перед прийдешніми президентськими виборами.

"Повернення Криму в рідну гавань" – як це називається в Москві – буде продаватися як одне з найбільших досягнень Путіна за його попередній президентський термін. Тому ці поїздки і підкреслюють, яку роль він персонально у цьому грав. Але він не розуміє, що тим самим підкреслює і ту міру відповідальності, яку рано чи пізно буде приймати Міжнародний трибунал (в Гаазі), що розглядає справу про агресію проти України і анексії Криму", - вважає політолог.

До речі, раніше відомий російський музикант Андрій Макаревич висловив свою позицію по Криму і зазначив, що всі судження на тему історичної територіальної приналежності Криму вважає "марною демагогією".

"Якщо говорити про Крим, то я був проти цієї історії з однієї простої причини: всі ці міркування про те, що там історично наш чи не наш - це марна демагогія. Історично - це коли? 50 років тому, 250 років тому або може бути 500 років тому? Або тисячу? Або 2500 років тому? Тоді ми дізнаємося, що Крим був і грецький, і візантійський, і генуезький, і турецький. І чиїм він тільки не був. І давайте зараз всі ці права будемо відновлювати", - сказав музикант.