ru ua

Здавав в оренду: директор інтернату для людей з інвалідністю експлуатував вихованців за їжу

Здавав в оренду: директор інтернату для людей з інвалідністю експлуатував вихованців за їжу Колаж РБК-Україна

Вихованці відправлялися на важку фізичну роботу

Директор житомирського інтернату для дітей з розумовими вадами здавав вихованців в оренду селянам. Про це повідомляє ТСН.

Співробітники правоохоронних органів змогли зафіксувати більше десяти випадків експлуатації дитячої праці в селищі Тетерів Житомирської області. Відомо, що в якості робочої сили використовувалися вихованці інтернату для дітей з розумовими вадами. Про те, що директор інтернату здає дітей в оренду, знало все село.

Мало того, селяни активно користувалися послугами дешевої робочої сили. За даними поліції, гроші за роботу отримував директор інтернату, а вихованців після роботи просто добре годували.

Діти і підлітки виконували важку фізичну роботу, таку як розвантаження мішків з овочами на ринку або в магазинах. Зокрема, дочка директора інтернату тримає кілька торгових точок, де вихованці регулярно працювали.

Продавщиці з ринку розповіли, що дітей привозили вранці на роботу по кілька чоловік, а після розвантаження фур добре годували.

Подібні дії в селі не засуджували, хоча знали, що діти – вихованці інтернату. Мало того, селяни робили замовлення на дешеву робочу силу.

"Навіть робили замовлення керівництву - нам потрібно стільки-то людей для виконання робіт. Розвантаження, вантаження сміття, рубка дров", - розповів керівник ГУ НП в Житомирській області В'ячеслав Печененко.

На даний момент директор інтернату знаходиться під домашнім арештом. Свою провину він не визнає і стверджує, що вихованці самі домовлялися про заробіток.

"То вони домовлялися самі. У мене дозволу на це не питали", - повідомив директор Тетерівського інтернату для дітей з розумовими вадами Олег Гончаров.

У цьому інтернаті міститься 82 вихованця у віці до 35 років. У всі тяжкі розумові вади і від більшості з них відмовилися родичі. Всі вихованці отримують соціальну пенсію розміром у півтори тисячі гривень, з яких 75% іде на утримання в інтернаті.

Інші гроші повинні були віддаватися на витрати вихованцям, але вони цих грошей не бачили.

"Керівництво цього закладу вилучило у них всі банківські картки, які використовували на свій розсуд", - підтвердив керівник ГУ НП в Житомирській області.

Здавав в оренду: директор інтернату для людей з інвалідністю експлуатував вихованців за їжу
Здавав в оренду: директор інтернату для людей з інвалідністю експлуатував вихованців за їжу
Здавав в оренду: директор інтернату для людей з інвалідністю експлуатував вихованців за їжу

Скріншоти (YouTube/ТСН)

Вихователі Тетерівського інтернату зізналися, що знали про те, що їх вихованці працюють. За їх словами, за дітьми і підлітками рано вранці приїжджав зять директора і відвозив по об'єктах. Назад вони поверталися пізно ввечері.

"Вони не повинні були працювати стільки годин. Ми були проти цього, але директор є директор. Їхали в 5 ранку. Втомлені, не буду приховувати, що робота не легка", - розповіла старший вихователь Любов Дзядик.

Мати директора інтернату пояснила, що фізична робота для вихованців інтернату – це краще, ніж сидіти в чотирьох стінах. Вона сама користувалася їхніми послугами, а також рекомендувала їх селянам.

"Їх же не закриєш, як худобу. Ось уявіть, як висидіти цілий день перед телевізором. Вони хочуть. Ніхто ніколи не змушував їх. Я вам скажу, і поліція брала, вони допомагали. Сільській раді вони допомагали і церкві", - стверджує мати директора інтернату Зоя Гончарова.

В поліції відкрили кримінальне провадження за статтею "Торгівля людьми". По справі проходять директор інтернату Олег Гончаров і всі його родичі.

Слідчі повідомили, що це не єдине порушення в Тетерівському інтернаті для дітей з розумовими вадами, але більш детальну інформацію вони повідомлять після закінчення слідства.

Відео: YouTube/ТСН

Це не єдиний скандал з використанням вихованців інтернатів. Раніше ми повідомляли про те, що у Запорізькій області в інтернаті людей з інвалідністю використовували як робочу силу.

А також писали про те, що у Дніпропетровській області в інтернаті систематично били дітей.

Відео: РБК-Україна