У мережі розповіли, якою мовою найбільше спілкується молодь в Україні

У мережі розповіли, якою мовою найбільше спілкується молодь в Україні
Молодь (Колаж РБК-Україна)

У 2010 році вживання української мови в сімейному колі становило 30%

На сьогоднішній день в Україні половина молоді у віці 14-29 років говорить вдома українською мовою (50%), третина — російською (30%) та близько однієї п'ятої — і російською, і українською (18%), свідчать дані дослідження, реалізованого Центром "Нова Європа" та Фондом ім.Фрідріха Еберта спільно з компанією GfK Ukraine, передає Zn.ua.

Поза сім'єю цей баланс трохи зсувається в бік білінгвізму (25%), українською розмовляють 46%, російською – 28%.

За словами соціологів, ці результати вказують на те, що частка молоді, яка використовує українську як основну мову спілкування, росте: ще в 2010 році вживання української мови в сімейному колі становило 30%, а поза сім'ї — 23%.

У мережі розповіли, якою мовою найбільше спілкується молодь в Україні

Скріншот (zn.ua/UKRAINE)

Опитування проведено в липні-серпні 2017 року серед 2000 респондентів у віці 14-29 років методом особистого інтерв'ю вдома у респондента у всіх регіонах за винятком окупованих територій. Теоретична похибка не перевищує 2,2%. Крім кількісного опитування, в рамках дослідження також було проведено 4 фокус-групи з молоддю 18-29 років у Львові, Одесі, Харкові та Чернігові.

Читайте також українці запустили в мережі жартівливий "бидло"-флешмоб: кращі фото.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся