ua en ru

Штрафи, техніка та житло: як українців карають за борги по комуналці

Штрафи, техніка та житло: як українців карають за борги по комуналці Фото: колаж РБК-Україна

Сьогодні загалом українці заборгували за послуги ЖКГ 55 млрд

В Україні через накопичення у населення боргів перед постачальниками комунальних послуг у судах зростає кількість позовів про санкції стосовно неплатників. У деяких випадках доходить навіть до позбавлення українців квартир. Зараз у середньому борг за комуналку на сім'ю становить близько 3 700 гривень, в той час як загальна заборгованість - 55 мільярдів, передає Obozrevatel.

Зазначимо, що виконавча служба може заарештувати і реалізувати на аукціоні житло недобросовісних платників за комуналку, якщо сума боргу перевищила 20 "мінімалок", тобто понад 83 400 гривень.

Таким чином, людина повинна протягом трьох років "збирати" борг щомісяця по 2 300 гривень.

Додамо, що за законом квартиру не мають право забрати, якщо у боржника немає іншого житла. Тим не менш, нещодавно в Харківській області в Лозовій пенсіонерку виселили з квартири за заборгованість по комунальним послугам на суму понад 20 тисяч гривень.

За словами експерта з питань ЖКГ Андрія Нікончука, суд може заарештувати і накласти стягнення на квартиру, якщо у відповідача не буде інших засобів для погашення заборгованості.

На думку координатора житлових програм Тетяни Бойко, часто буває так, що люди не платять за комуналку, бо вважають, що "для них немає правил, що вони можуть собі дозволити".

Більш поширені приклади покарання несумлінних платників - заборона виїжджати за кордон, вилучення у них техніки (телевізори, комп'ютери тощо), меблів та одягу.

Зазначається також, що найбільше українці накопичили боргів за опалення і гарячу воду.

Штрафи, техніка та житло: як українців карають за борги по комуналці

Фото: колаж РБК-Україна

Як повідомлялося раніше, експерти оцінили ризики зниження оплати українцями за комунальні послуги на тлі зростання тарифів і прийдешньої монетизації субсидій.

Також ми писали про те, що для того, щоб розрахуватися за комунальні послуги, в Украні громадяни стали частіше звертатися до контор, що надають швидкі кредити.

Нагадаємо, раніше юрист розповів Styler про те, як не потрапити на гачок колекторів.