ua en ru

Скільки українці переплачують на оренді квартир: експерти дали відповідь

Скільки українці переплачують на оренді квартир: експерти дали відповідь Колаж РБК-Україна

Бунгало на Балі стоїть як однокімнатна квартира в спальному районі Києва

Відео: (YouTube/Сьогодні)

Квартира, в якій ремонт нижче середнього, зараз обійдеться у 7 тисяч гривень. Експерти з нерухомості стверджують, що ринок тіньовий, тому ціни і послуги не регулюються законодавчо, а виставляються власниками житла самостійно. Про це інформує Сьогодні.

Власники житла можуть виставляти суму, яка їм заманеться. Тому навіть занедбані хрущовки можуть коштувати великих грошей. Квартира нижче середнього по ремонту може коштувати зараз 7 тисяч гривень. А якщо там ще є шафа, холодильник, ліжко, пральна машина та інтернет, то ціна може дотягнути і десяти тисяч.

На ціноутворення в основному впливає якісний ремонт та техніка. Смарт квартира на 22 квадратних метра з повним технічним і меблевим комплектом у спальному районі та однокімнатна квартира з мінімумом вигод у центрі можуть коштувати однаково.

Кияни обурюються, стверджуючи, що вартість нормальної квартири дорівнює середній зарплаті в Києві. "Треба працювати на двох повноцінних роботах, щоб знімати повноцінне житло", - нарікає Артур Бладиновський.

Директор аналітичної компанії в сфері нерухомості Роман Герасимчук говорить, що середня ціна квартири завжди регулюється в залежності від вартості самої квартири і доходів населення. А оскільки ринок оренди в Україні повністю тіньовий, то реальна вартість оренди однокімнатної квартири в столиці 8000 гривень. Здорожити приміщення може тільки хороший ремонт - це плюс 20 відсотків.

Нагадаємо, що мешканці багатоповерхівки у Дніпрі змушені жити без газу з вини боржника.

Ми повідомляли, що Польща відмовиться від російського газу до кінця 2022. У той же час на цю осінь заплановано завершення будівництва газопроводу Baltic Pipe, за яким до Польщі буде поставлятися норвезький газ.

Ми писали, чому підвищуються тарифи і як платити менше. Практично 3,5 мільйона українців отримали платіжки за газ за підвищеними нормами споживання.