ua en ru

"Слава Україні!": Міністр оборони Канади в вишиванці вразив соцмережі

"Слава Україні!": Міністр оборони Канади в вишиванці вразив соцмережі Фото: "Український день" (twitter.com/HarjitSajjan)

Повідомлення із хештегом #UkrainianDayontheHill поширювали і інші політики Канади

Міністр національної оборони Канади Харджит Саджан з нагоди "Українського дня" в парламенті країни одягнувся в українську вишиванку, а також розмістив в своєму Twitter повідомлення українською мовою.

"Слава Україні!": Міністр оборони Канади в вишиванці вразив соцмережі

"Слава Україні!": Міністр оборони Канади в вишиванці вразив соцмережіФото: "Український день" (twitter.com/HarjitSajjan)

"На Парламентському горбі "Український день"! Збройні сили Канади прекрасно співпрацюють з партнерами зі Збройних сил України. Слава Україні!" - написав Саджан.

"Слава Україні!": Міністр оборони Канади в вишиванці вразив соцмережі

Скріншот поста (twitter.com/HarjitSajjan)

Згодом Харджит Саджан продублював у соцмережах це повідомлення англійською та французькою мовами.

Користувачі соцмереж відзначили помилку у повідомленні міністра, адже правильно українською мовою писати "пагорб", а не "горб", хоча останнє слово дуже часто вживається в діалектах західноукраїнського регіону. Зазначимо, що українська діаспора Канади (особливо першої і другої хвилі еміграцій) в основному складається з жителів Західної України.

"Слава Україні!": Міністр оборони Канади в вишиванці вразив соцмережіСкріншрт коментарів (twitter.com/HarjitSajjan)

Повідомлення із хештегом #UkrainianDayontheHill поширювали і інші політики Канади.

"Слава Україні!": Міністр оборони Канади в вишиванці вразив соцмережіСкріншот поста: "Український день" (instagram.com/karen.mccrimmon)

"Слава Україні!": Міністр оборони Канади в вишиванці вразив соцмережі

Скріншот поста: "Український день" (instagram.com/anita_vandenbeld)

Канада є третьою країною в світі за чисельністю українського населення. За даними 2011 року, чисельність канадців українського походження становила близько 276 тисяч чоловік, ще близько мільйона мали українське коріння по одному з родичів. Еміграція українців в Канаду розпочалася ще в 1896 році.

Саджан був призначений на посаду міністра оборони в листопаді 2015 року, ставши першим сикхом на цій посаді. Сикхи - послідовники релігійного вчення, які проживають переважно на території Індії. Сикхи проголошують рівність всіх людей перед єдиним богом, незалежно від касти і соціального становища, негативно ставилися до індуїстських принципів кастових відмінностей. Вони носили тюрбан, довге волосся і бороду.

Нагадаємо, що міністр національної оборони Канади Харджит Сінг Саджан і міністр закордонних справ Христя Фріланд вирішили продовжити навчальну місію Збройних сил Канади в Україні ще на два роки, до кінця березня 2019 року. Як заявив канадський уряд, Збройні сили цієї країни разом із союзниками і урядом України продовжать підтримувати професійний розвиток ЗС України і розширювати їхні можливості в низці галузей.