ua en ru

Одразу декілька катастроф: життя в Криму стало нестерпним

Одразу декілька катастроф: життя в Криму стало нестерпним Криза в Криму - люди страждають без води і медицини

Крим зазнає глобальних проблем з мовою, медициною та екологією

У анексованому РФ Криму назрівають медична, освітня і гуманітарна катастрофи. Жителі півострова їздять на материкову Україну за медикаментами і продуктами, а в школах повально дискримінують бажаючих вивчати українську мову, заявив народний депутат України, духовний лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, передають "Факти".

Джемілєв каже, що був вражений, переглянувши пропагандистську передачу Соловйова, в якій було сказано, що в Криму "високі пенсії, краще медичне обслуговування, правопорядок, впевненість у майбутньому“. Якщо все це правда, чому ж тоді місцеві жителі у будь який спосіб намагаються виїхати на лікування на материкову Україну, закуповують тут в першу чергу медикаменти і продукти, оскільки вони дешевше і якісніше російських, - каже Джемільов.

Як ілюстрацію до кризи медицини можна привести фото відділення судинної хірургії в лікарні імені Семашко. У палатах, де лежать хворі, обвалюється кахель, відклеюються шпалери, а штукатурка сиплеться на ліжко.

Криза в Криму - люди страждають без води і медицини (лікарня імені Семашка, фото: twitter.com/KrimRt)

Погано йдуть справи і з мовним питанням в Криму. Незважаючи на те, що офіційно на півострові три державні мови - українська, російська і кримсько-татарська, заговорити в Криму українською рівносильно тому, щоб говорити німецькою в блокадному Ленінграді. Джемілєв розповів, що одного перукаря навіть звільнили за те, що він поговорив з клієнтом на незрозумілій кримсько-татарській мові.

А викладання українською мовою скоротилося в 36 разів після анексії Криму Росією, - говорить народний депутат.

До речі, існує закон, якщо 9-10 батьків захочуть, щоб їхні діти навчалися українською мовою, то в школі повинні утворити український клас. Але зазвичай таке бажання присікається питанням: "Ви що, сподіваєтесь, що Крим повернеться в Україну?" Тому більшість не подає такі заяви.

Подібна доля спіткала і кримськотатарські школи на півострові - з 16-ти залишилося тільки сім.

"Але і там, швидше, навчання мови, а не викладання. Ліквідували старі підручники. Друкують нові - зі своєю пропагандою, з портретами Путіна. Тому у дітей немає особливого прагнення вчитися в цих школах. Тим більше, що там змушують співати російський гімн", - каже Джемільов.

Крім того в мережі показали висохле штучне водосховище Орлинівське озеро, яке раніше було джерелом питної води. Це є доказом екологічної катастрофи в Криму, про яку говорять вже давно.

Криза в Криму - люди страждають без води і медицини (висохле Орлинівське озеро, фото: twitter.com/KrimRt)

"Хто знає, що сталося з Орлинівскім озером (штучне водосховище)? Чому немає води?" - пишуть вони. При цьому місцеві жителі стверджують, що озеру просто "допомогли висохнути".

"Його добрі дяді якось штучно зливають..." - пишуть у коментарях.

Раніше ми повідомляли про те, що в Криму біля Євпаторії знайшли 16 загиблих дельфінів. При ретельному огляді на їх тілах були виявлені сліди заплутування в зябрових сітях, які ставлять на камбалу і осетрових.